Каратисти Херцеговца други у Зворнику

У организацији Карате клуба "Српски Соко" из Зворника одржан је Интернационални Карате куп "Зворник 2012".

На Интернационалном Карате купу "Зворник 2012", прошлогодишњи побједници каратисти Херцеговца освојили су друго мјесто у екипној конкуренцији. Прво мјесто припало је каратистима Романије са Пала, а треће каратистима Славије из Источног Сарајева. На овом такмичењу учествовао је 21. клуб са око 550 такмичара из Републике Српске, Федерација БиХ и Србије.

Стефан Маврак најбољи спортиста Билеће

Спортиста Билеће за 2011. годину је Стефан Маврак, члан Карате клуба Херцеговац.Стефан је освојио мноштво златних медaља прошле године и био убједљиво најбољи у својој узрасној категорији у Републици Српској.

Марић четврти на Божићном шаховском турниру

У Требињу је данас, у организацији Шаховског клуба "Леотар плус" одржан први Божићни шаховски турнир Требиње 2012.
Турнир, који је имао позивни карактер и играо по Швајцарско систему, у 9 кола (темпо 10 минута по играчу) окупио је 37 шахиста из 10 градова Црне Горе, Републике Српске и Ф БиХ. Од тога, 5 интер мајстора, 7 ФИДЕ мајстора, 1 женског ФИДЕ мајстора и 24. играча са међународним рејтингом.

Отварајући први Божићни шаховски турнир, начелник Општине Требиње др Доброслав Ћук је подсјетио да шах у Требињу има дугу и успјешну традицију и да је изродио многе успјешне шахисте. Између осталих Срђана Бендераћа и Тању Томашевића, као и Ану Бендераћ, јединог женског велемајстора са ових простора, иначе, сада селектора женске шаховске репрезентације Србије.

Побједник првог Божићног шаховског турнира у Требињу био је Витомир Араповић, интер мајстор из Мостара, са 7 поена, коме је припала и новчана награда од 250 КМ.
Друго мјесто, са такође 7 поена, освојио је Ђорђе Контић,
интер мајстор из Никшића. Трећепласини, са 6,5 поена, је Јована Миловић, из Подгорице. Четврто мјесто припало је шахисти Херцеговца, Божу Марићу (6,5), пето Предрагу Никачу, интер мајстор из Подгорице (6), а шесто Атифу Думпору (6), интер мајстор из Мостара.
Укупан наградни фонд износио је 840 КМ.

Полусезона иза нас

Да резимирамо, први дио сезоне за Билећке клубове је био солидан.Први дио сезоне обиљежили су куглаши Херцеговца који су лидери у Првој лиги Републике Српске. Највеће разочарење су одбојкашице, које после 11.кола имају свега два освојена сета и један бод.

Кренимо од најважније споредне ствари на свијету, фудбала.Фудбалери Херцеговца први дио сезоне окончали су 2. октобра и то побједом на гостовању у Хан Пијеску резултатом 2:0. Поред побједе у Хан Пијеску фудбалери су уписали и два ремија са Романијом (1:1) и Вележом (0:0), те и двије утакмице изгубили од Рудог (0:1) и катастрофалан пораз од ОФК Гласинца код куће (1:6).Екипа Херцеговца је одиграла и (не)пријатељску утакмицу са екипом Будућности и поражена је резултатом (11:0).

Кошаркаши Херцеговца први дио сезоне завршили су на 8.мјесту са 5 побједа и 7 пораза.Екипа Херцеговца у првом дијелу сезоне савладала је Бротњо (73:60), Вогошћу (79:60), Младост (86:78), Борац (74:57) и Сервитиум (67:65), све код куће. Најбољи играч у првом дијелу сезоне био је Горан Гајовић са 17.9 поена по мечу.

Рукометаши Херцеговца први дио сезоне завршили су на предпосљедњем 11.мјесту са 3 побједе и 8 пораза. Рукометаши су уписали побједе против Херцеговине (24:21), Борац-Младости(30:24) и велико изненађење направили против Дрине (25:24). Колико је изненађење била побједа против Дрине толико је било изненађење пораз од Шарић-Голића (24:25) у Билећи.

Одбојкашице Херцеговца први дио сезоне завршиле су заковане за посљедње мјесто. Млада екипа Херцеговца чији је просјек година 17.0 у првом дијелу сезоне уписала је само један бод, против Модриче у Билећи гдје су повеле са 2:0 у сетовима и поражене 2:3.

Куглаши Херцеговца први дио сезоне завршили су убједљивим поразом од Дуб-а (8:0). Иако су поразом окончали први дио сезоне куглаши Херцеговца су остали на лидерској позицији и са 8 побједа и једним поразом имају велике шансе за пласман у виши ранг.

Клуб малог фудбала Херцеговац посљедњи је завршио први дио сезоне. КМФ Херцеговац први дио сезоне је окончао побједом над Бања Луком (7:3). Фудбалери КМФ Херцеговац овом побједом су поправили дојам после првих 6.кола без побједе. У сјени ове полусезоне биће и скандал на утакмици Херцеговац - Невесиње која је прекинута.

У овој полусезони не треба заборавити и одличне резултате каратиста и шахиста. Каратисти су крајем октобра били најбољи у Купу региона и окитили се са 48 медаља.Каратисти су били најбољи и на Карате купу РС који је одржан у нашем граду, као и на Карате купу у Добоју гдје су освојили 19 медаља.

Шахисткиње Основца освојиле су треће мјесто на 16. Купу РС у шаху. Млади шахисти и шахисткиње Основца освојиле су 6 медаља на Новогодишњем турниру у Котору.

Шахисти Основца одлични у Котору

У Недељу, 18.12.2011. године у Котору одржан је Шести Новогодишњи турнир за дјецу "Котор 2012".

Шести Новогодишњи турнир за дјецу – Котор 2012 одржан је јуче у Заводу за школовање и рехабилитацију лица са поремећајима слуха и говора.Организатори су били Шаховски Клуб "Котор" и НВО "А-B-Chess" из Котора.Учествовало је 53 младих шахиста из Билеће, Зеленике, Никшића, Подгорице, Бара и Котора.Играно је 9 кола по Швајцарском систему, са темпом игре од 10 минута, по правилима брзопотезног шаха.

Побједнички пехар, као и прошле године, надмоћно је освојила Никшићанка Тијана Благојевић са 8,5 поена.

Наши шахисти су се добро показали освојивши: 2 бронзане, 2 сребрне и 2 златне медаље, са два учесника без сјајних одличја.

Ковачевић Драгољуб (Никшић)
До 10 година: Радовановић Бојан (Билећа)
Благојевић Матија (Никшић)
Филиповић Срђан (Зеленика)

Турнир је по традицији посјетио Деда Мраз и подијелио такмичарима пакетиће.

Каратисти Херцеговца најбољи на карате купу РС у Добоју

У Добоју је одржан Куп Републике Српске у каратеу, на којем је учестовало 26 клубова са 216 такмичара у кадетској и јуниорској конкуренцији.

http://www.srpskacafe.com/thumbnail.php?file=sport/Karate_353960430.jpg&size=article_mediumКадети и јуниори такмичили су се екипно и појединачно у катама и борбама у мушкој и женској конкуренцији, а за свеукупног побједника проглашен је карате клуб Херцеговац из Билеће, друго мјесто су освојили Каратисти Терме из Гацка, а треће мјесто припало је Славији из Источног Сарајева.

Карате клуб Херцеговац окитио се са 19 медаља - шест златних, седам сребрних и шест бронзаних. Другопласирани Каратисти Терме освојили су 14 медаља, а трећа Славија освојила је 8 медаља.

Каратисти Херцеговца на овај начин још једном су доказали да су најбољи у Републици Српској.

Организатор ове једнодневне спортске манифестације био је Карате савез РС, а домаћин и технички организатор Карате клуб "Слога" из Добоја.