Билећки младићи намучили лидера

Published on 10/26,2014

Рукометаши Херцеговца поражени су у 5. колу Прве лиге РС од Козаре МП из Козарске Дубице резултатом 24:22.

Рукометаши Херцеговца без неколико првотимаца, готово са другом поставом успјели су пружити јак отпор прошлогодишњем премијерлигашу и тренутном лидеру Прве лиге РС.
Сами почетак утакмице је наговјештавао да Билећани неће лако "продати кожу". Послије првих 6. минута резултат на семафору је гласио 1:0, за домаће. Гости користе грешке у нападу домаћих и из контри долазе до првих погодака. Двије минуте прије краја првог полувремена гости одлазе на +4 (8:12), али домаћи постижу два гола и хватају прикључак, пред почетак другог полувремена.
У наставку, у друго полувријеме домаћи отварају са два поготка и долазе до изједначења (12:12). Играло се гол за гол до резултата 14:14, а у тим тренутницма домаћи нису искористили неколико прилике за вођство, што гости користе и одлијепљује се. Екипа Херцеговца није се предавала до посљедњег минута, па при резултату 20:23 успјева постићи два брза поготка и 30 секунди прије краја доћи на гол заостатка (22:23). Ипак, то је било све од данас борбених Херцеговаца. Гости у следећем нападу постижу погодак, постављају коначан резултат утакмице и уписују пету побједу у првенству.

Најбољи код Херцеговца у овој утакмици био је Милош Антуновић са 10 погодака, а истакао се и голман Тарик Диздаревић.
У следећем 6. колу Херцеговац гостује екипи Херцеговине из Невесиња.

ХЕРЦЕГОВАЦ (БИЛЕЋА): Антуновић 10, Д. Арсић 1, Стевановић 2, Н. Стевовић 3, Килибарда 1, Иванишевић 4, Диздаревић (голман), Бојовић 1, Шакотић, Столица, С. Арсић, Ивковић (голман), Милић.