Пораз кошаркаша на премијери

Published on 10/26,2014

Кошаркаши Хеа поражени су у 1. колу Премијер лиге БиХ од екипе Какња из истоименог града резултатом 79:72.

Кошаркаши Хеа поразом су отворили такмичење у првенству Босне и Херцеговине. Успјешнија од Билећана била је екипа Какња, која је током читавог меча контролисала утакмицу и на крају заслужено славила побједу резултатом 79:72. Један од главних разлога за пораз гостију је слаба реализација са линије пенала - 44% (11/25).

Екипа Какња је боље отоврила утакмицу и у првих пет минута стекла предност (13:7). Екипа Какња у наставку прве четвртине долази и до двоцифрене предности (20:10), да би гости у посљедњим минутама преполовили ту предност (26:21).
И другу четвртину боље отварају домаћи, те серијом 7:0 стижу до највеће предности у првом полувремену (33:21). Гости поенима Тепавчевића одговарају серијом 6:0 (33:27). Друга четвртина припала је екипи Какња, која на одмор одлази са 6 поена предности (43:37) У наставку, и трећу четвртину кошаркаши Какња ријешавају у своју корист и са солидном предношћу од 12 поена (64:52) улазе у посљедњи период.
У 32. минуту утакмице домаћи су имали највећу предност (67:52) и очекивало се да ће славити убједљиву побједу. Ипак, нису тако мисли Билећани, који су предвођени Неговановићем и Кастратовић успјели преузети иницијативу и завршницу учинити неизвјеснијом. Ипак, нису могли избјећи пораз. Побједа Какња ни једног тренутка није долазила у питање, а питање је били било тако да су гости били прецизнији у посљедњим минутама утакмице.

Најбољи код Хеа били су Неговановић са 23 поена и Петковић са 15 поена и 8 скокова. Код домаћих истакли су се Поповић са 16 и Палавара са 14 постигнутих поена.
У следећем 2. колу Хео код куће дочекује екипу Зрињског из Мостара.

КАКАЊ: Дедић 10, Максимовић 4, Хаџић, Муфлизовић 6, Мердановић 6, Бегагић 4, Петљо 5, Ризвић 10, Палавра 14, Шабић, Поповић 16, Баковић 4.

Тренер: Јосип Панџа

ХЕО (БИЛЕЋА): Кастратовић 12, Тепавчевић 7, Братић, Милошевић, Фржовић, Ивковић 5, Куљић 1, Петковић 15, Фимић, Вуковић 8, Савић 1, Неговановић 23.

Тренер: Борис Јокановић

Лига 13 - 1. коло
КК Какањ - КК Хео 79:72
1.(26:21)2.(17:16)3.(21:15)4.(15:20)
СД Какањ, субота 25.10.2014. године, 19:30