11Синиша ПРОТИЋ05.10.1974Јајце (БиХ)
12Марко ВУЈОВИЋ14.08.1977Билећа (БиХ)
13Душан РАДОВИЋ10.03.1972Чачак (СРБ)
14Драгомир ФИМИЋ14.09.1969Билећа (БиХ)

Списак играча који су наступали за КК "Херцеговац" у ФИБА Еуро Челенџ купу у сезони 2002/03. године.

Кошаркаши Херцеговца у сезони 2001/02. године остварили су највећи успјех у историји клуба, а то је пласман у Европу, Еуро Челенџ куп.
У трећем по квалитету Европском такмичењу (после Евролиге и УЛЕБ купа) Билећани су такмичење почели у групи А. Поред Херцеговца у овој групи били су смјештени Хапоел Галил из Израела и Е.Н.А.Д. са Кипра.

Систем такмичења у групним фазама Еуро Челенџ купа био је такав да игра свако са сваким, кући и у гостима. После четири одигране утакмице екипа Херцеговца је уписала једну побједу, која је била довољна за наставак такмичења и пласман у Плеј-оф.

Кошаркаши Херцеговца у првој европској утакмици гостовали су у Израелу код Хапоела. Билећани европски деби неће памтити по добром, с обзиром да су кући испраћени са поразом од 20 поена разлике (97:77). Ипак, екипа Херцеговца може да буде задовоља што разлика за домаћина није била већа, с обзиром да су у 3/4 губили чак 35 разлике.
У другој утакмици Херцеговац је у спортској дворани у Билећи која је била испуњена до посљедњег мјеста дочекао госте са Кипра екипу Е.Н.А.Д. и успио да упише прву европску побједу, и то са 20 поена разлике.
У првој европској утакмици одиграној у Билећи резултатска неизвјесност била је све до половине посљедњег периода. Тада билећки кошаркаши ношени великом подршком са трибина пребацују у брзину више и долазе до врло важне побједе резултатом 80:60.
КК Херцеговац и трећи меч је играо у Билећи, али сада против неугодног госта из Израела који је већ у првом мечу показао велики квалитет у односу на Билећане и славио са 20 поена разлике.
И у овој утакмици гости из Израела дикритали су темпо. Већ у првој четвртини долазе до велике предност од +16 (17:33). У наставку домаћи играчи су заиграли боље, али заостатак из прве четвртине био је ненадокнадљив, па гости из Билеће односе бодове побједом резултатом 83:97.
Четврти меч, односно посљедњи у групи А КК Херцеговац је играо на гостовању  у Никозији (Кипар) против Е.Н.А.Д.. Кошаркаши Херцеговца у овој утакмици имали су задатак да одбране предност од 20 поена разлике из прве утакмице, како би остварили пласман у Плеј-оф. (Прва два тим из Групе пролазила су даље). Екипа Херцеговац остварила је циљ и одржала стечену предност из првог меча, али ипак није остала и непоражена. Иако су скоро током читаве утакмице играчи Херцеговца водили на крају су поражени резултатом 59:57.

3.Е.Н.А.Д.      4  1 - 3 -54  5

У наставку такмичења у Плеј-офу екипа Херцеговца је за противника добила Вест Петром из Руминије. Наша екипа је први меч Плеј-офа играла у Билећи у по обичају, препуној Спортској дворани.
Екипа Херцеговца је ношена великом подршком "Џукела" успјела надиграти фаворизоване госте у другој и трећој четвртини, те направити велику предност за побједу резултатом 100:75. Најзаслужнији за побједу Билећана били су Александар Шућур са 32 и Дамир Покрајац са 26 поена и 9 скокова.
У реванш утакмици наша екипа је путовала у град Арад у којем је имала задатак да одбрани великих +25 поена разлике, којих су стекли у Билећи. Сами почетак утакмице није наговештавао добре вијести из Арада, домаћи су после првих десет минута имали 16 поена разлике (24:8). Да би гости из Билеће у другој четвртини смањили на +14 и са резултатом 39:25 се одлази на одмор.
У наставку у трећој четвртини домаћи повећавају предност и са +19 улазе у посљедњих десет минута. У посљедњих 10. минута домаћи настављају са одличном игром и долазе до великог преокрета и побједе резултатом 156:152 у укупном скору. Румуне до убједљиве побједе резултатом 81:52 водио је расположени Џејмс Хаслет убацивши 31 поен. Код Херцеговца поново је најбољи био Александар Шућур са 20 поена.
И тако су се билећки кошаркаши и навијачи опростили од Европе коју ће врло тешко поново гледати у Билећи.