Куглаши Херцеговца стартовали побједом у другом дијелу сезоне!

Куглаши Херцеговца у оквиру 12. кола Премијер лиге БиХ савладали су екипу Козаре из Градишке резултатом 7:1.

Куглашки клуб Херцеговац успјешно је почео такмичење у Новој 2016. години. Као домаћин, у Мостару против Козаре, Херцеговац је славио другу првенствену побједу резултатом 7:1 (3272 - 3209). Побједа има још већи значај када знамо да је екипа Козаре један од главних конкурената за опстанак у друштву најбољих.
У првој утакмици у другом дијелу сезоне за екипу Херцеговца наступали су: Зоран Ивановић (546), Миодраг Парежанин (513), Предраг Војновић (526), Милан Церовина (531), Никола Радан (555) и Петар Козјак (601). Иначе, Петар Козјак је био играч сусрета са фантастичним резултатом, 601 обореним чуњем.

У наредном 13. колу Херцеговац гостује четвртопласираној екипи Рудара из Какња.

12. коло Премијер лиге БиХ у куглању
КК Херцеговац - КК Козара 7:1
Куглана Деветка, недеља 24.01.2016. године, 12:00

Марко Тркља побједник Светосавског турнира у куглању!

За викенд, 16. и 17. јануара 2016. године у Дому културе "Јефто Дедијер" у Билећи у организацији Куглашког клуба "Херцеговац" из Билеће одржан је први Светосавски турнир у куглању.

Турнир је био појединачног карактера, а учешће је узело око 30 такмичара из: Бања Луке, Мостара, Требиња и Билеће.

Прво мјесто освојио је Билећанин, Марко Тркља са 545 оборених чуњева. Марко је поникао у билећком Херцеговцу, вишеструки је појединачни првак државе у свим категоријама, неколико пута је проглашаван за најбољег куглаша државе, играч који је 2013. године заузео девето мјесто на свјетском купу у Мађарској, а 2014. године био пети на Свјетском првенству у Чешкој.

Друго мјесто припало је Марију Карачићу (523), члану Зрињског из Мостара, док је трећи био његов клупски колега Иван Крешић (517).

Овим турниром билећки куглаши су прославили јубилеј 18. година постојања Куглашког клуба Херцеговац из Билеће.

Марко Вујовић донио титулу јуниорима Црвене звезде!

Јуниори Црвене звезде одбранили су шампионску титулу на Екипном првенству Србије које је одржано 16. и 17. јануара у Крагујевцу.

Титулу црвено-бијелим куглашима донио је Билећанин, Марко Вујовић са 581 обореним чуњем. Поред Вујовића заслуге за титулу иду његовим колегама: Антић (577), Кличарић (562) и Анђелковић (558).

Друго мјесто припало је екипи Радничког из Новог Сада, док су трећи били куглаши Јединства из Новог Бечеја.

За викенд Светосавски турнир у куглању!

У организацији Куглашког клуба Херцеговац из Билеће за викенд, 16. и 17. јануара 2016. године биће одржан Светосавски турнир у појединачној конкуренцији.

Турнир ће се одржати у куглани Дома културе "Јефто Дедијер" у Билећи 16. јануара са почетком у 10,00 часова. За прва три мјеста обезбјеђене су награде.

Пријаве за такмичење трају до 15. јануара 2016. године на бројеве телефона: 065 840 712, 065 739 648 и 065 981 295. Уплата: 10,00 КМ по играчу.

И куглаши дошли до првих бодова у првенству!

Кугалши Херцеговца у 6.колу Премијер лиге БиХ одиграли су неријешено против екипе Ада Нова банка из Бања Луке резултатом 4:4.

Куглаши Херцеговца у дербију зачеља одиграли су неријешно са екипом Ада Нова банка резултатом 4:4 (3337 - 3224). Наши куглаши са гостовања у Бања Луци вратили су се са првим освојеним бодовима у првенству.
Најбољи код Херцеговца био је Зоран Ивановић са 572 оборена чуња, док је најбољи играч сусрета са 605 оборених чуњева био играч Аде, Синиша Бабић.
У наредном, седмом колу, куглаши Херцеговца дочекују екипу Градишке.

6. коло Премијер лиге БиХ у куглању
КК Ада Нова банка - КК Херцеговац 4:4
Куглана Борик, субота 14.11.2015. године, 11:00

Вујовић освојио јуниорски турнир у Скопљу!

Млади куглаш Црвене звезде, Билећанин Марко Вујовић тријумфовао је на међународном турниру у Скопљу у јуниорској конкуренцији.

Турнир је одржан поводом обиљежавања Дана ослобођења Скопља, а такмичења су организована у јуниорској и сениорској конкуренцији.
Марко Вујовић је освојио турнир у јуниорској конкуренцији оборивши 589 чуњева. Вујовић је на овом турниру наступао као члан репрезентације Београда.

Млади куглаш Црвене звезде Марко Вујовић тријумфовао је на међународном турниру у Скопљу у јуниорској конкуренцији. Турнир је одржан поводом обележавања Дана ослобођења Скопља, а такмичења су организована у јуниорској и сениорској конкуренцији. Црвена звезда је имала два представника. Марко Вујовић је освојио турнир у јуниорској конкуренцији оборивши 589 чуњева, као члан репрезентације Београда. Треће место заузео је Борислав Рогић из Партизана, такође члан селекције Београда са 527 оборених чуњева. У сениорском делу такмичења наступио је Бојан Кличарић, члан црвено-белих, који је оборио 537 чуњева. Кличарић је иначе јуниор по узрасту, али је у Скопљу наступио у најјачој конкуренцији, где је друго место освојио Александар Милинковић из Крагујевца са 609 чуњева, а треће Његош Шакић из редова Београда са 601 обореним чуњем.

Куглаши Херцеговца поражени од Ревите!

Куглаши Херцеговца у 3.колу Премијер лиге БиХ поражени су од екипе Ревита из Бања Луке резултатом 7:1.

Куглаши Херцеговца уписали су нови пораз у Премијер лиги БиХ. Екипа Херцеговца у трећем колу поражена је од бањалучке Ревите резултатом 7:1 (3399 - 3209). Билећани су пружили бољу партију у односу на претходни меч, али то, је било довољно да дођу само до једног меч поена. Најбољи код домаћих био је Паштар Ђорђе са 604 оборена чуња. Једини поен гостима донио је Ивановић Зоран (546), а најбољи је био Војновић Предраг са 584 оборена чуња.
Куглаши Херцеговца прве бодове у првенству покушаће да освоје у 4. колу, када у Мостару дочекују Зрињски (Љубаче).

Куглаши одиграли заосталу утакмицу првог кола

Куглаши Херцеговца одиграли су против Козаре из Градишке заосталу утакмицу 1. кола Премијер лиге БиХ. У заосталој утакмици, која је одиграна на куглани Козара у Градишци славила је домаћа екипа резултатом 7:1.