Искључен голман? Пенал? Ма без бриге...

Везиста аргетинског Раснинга Агустин Пелетијери прославио се сјајном одбраном пенала против Сан Мартина, у мечу који је његов тим добијо са 3:1.

Трећелигаш победио друголигаша са 31:0

Невероватан меч је одигран у Румунији. Тачније, веома сумњив. Трећелигаш Берцени је угостио друголигаша Буфтеу у четвртој рунди националног купа и савладао га са 31:0 (12:0).

Званичници Буфтее су након меча изјавили да је резултат био толико висок јер су играли играчи испод 19 година.

Кладионичари су пре меча прогнозирали веома неизвесан дуел. Квота на домаћина је била 2,40. Оно што се десило на терену треба да разјасни Фудбалски савез Румуније.

Да ли је ово најбољи кош икада?

Летонац Армандс Шкеле постигао је вероватно најбољи кош свих времена. Бек естонског Калева је магични моменат извео у дуелу против Тарваса.
Три минута прије краја утакмице Шкале је једва стигао до лопте која је ишла у аут и у покушају да је врати у терен  постигао је невероватон кош.

Калев је на крају славио са 92:84, невероватан кош Шкелеа је итекако допринео победи.

Побједили са 24:0!

Тренутно водећи тим фудбалског првенства Јужне Африке Мамелоди Сандаунс остварио је рекордну побједу у историји те земље, пошто је у првом колу националног Купа више него убједљиво савладао аматерски тим Пауверлајнс са 24:0!

Тај резултат надмашио је претходни рекорд за чак осам голова, али и рекорд по укупном броју постигнутих голова на једном мечу, који износи 20.

Стријелац чак седам погодака био је Хломпо Кекана, али то није рекорд Јужне Африке, пошто је Хендрик Хардли 1977. године постигао чак девет голова у побједи Кајзер Чифса над Ричмондом од 14:0.

Иначе, несрећни голман Пауверлајнерса који је примио 24 гола зове се Табисо Лоу.

Овако то раде Румуни

На утакмици 19. кола Румунског првенства између Петролул Плоиештија и Васлуија малобројни гледаоци су могли видјети два далекометна пројектила.

Прво су се развеселили домаћи навијачи када је Александру Бухуси искоса са лијеве стране школски погодио противнички гол, да би у наставку меча гости преокренули резултат са два поготка.

Гол за изједначење постигао је Бразилац Весли из једанаестерца, а побједу Васлуију донио је након прваве мајсторије Николае Станску у 88. минуту.

Каква голчина

Фудбалер турског Фенербахчеа Словак Мирослав Штох постигао је вероватно најљепши погодак протекле недеље на теренима широм Европе.

Штох је невероватним волеј ударцем матирао немоћног голмана Генчербирлиглија већ у 2. минуту утакмице, а играчи Фенербахчеа су овај сусрет добили убједљивим резултатом 6:1.

Бивши играч лондонског Челсија доведен је 2010. године у турски клуб као велико појачањем пошто је његов трансфер износио 5.5 милиона евра.