КМФ Херцеговац у првом колу са Љубињем

Клуб малог фудбала Херцеговац из Билеће у првом колу Друге лиге РС - група исток, код куће дочекује екипу Љубиња из истоименог http://www.ico.rs/wp-content/uploads/2012/05/turnir-u-malom-fudbalu.jpgграда. Друга лига Републике Српске стартује у недељу 11. новембра. Другу лигу РС - група исток чини укупно 6 тимова, и то: Херцеговац, Љубиње, Славија, Угљевик, Јахорина и Гласинац Б. Првак Друге лиге РС - група исток пласираће се у Суперлигу РС, док ће другопласирана екипа кроз бараж покушати да се домогне вишег ранга. Такмичење ће трајати од 11. новембра 2012. године до 3. марта 2013. године, а играће се укупно 10. кола.

Каратисти Херцеговца други на карате Купу РС

На Палама је јуче у организацији Карате савеза Републике Српске и техничкој организацији Карате клуб Романија одржан Куп Републике Српске за кадете и јуниоре. Кадети су наступали у појединачној конкуренцији, док су јуниори имали и екипне наступе.

На Купу је учествовало 14 клубова са око 200 такмичара из Репбулике Српске. Најуспјешнији клуб на купу била је паљанска Романија. Друго мјесто освојио је Херцеговац из Билеће, а трећи су били каратисти Терме из Гацка. Каратисти Херцеговца освојили су укупно 21 медаљу и то 11 златних, и по 5 сребрених и бронзаних.

Одлични Бешић савладао Херцеговац

Куглаши Херцеговца у 9. колу Премијер лиге БиХ поражени су од екипе Рудара из Какња резултатом 5:3.

Куглаши Херцеговца доживјели су трећи заредом минималан пораз резултатом 5:3. Екипа Херцеговца пружила је добру партију у куглани у Вогошћи против Рудара. Али је ипак поражена захваљујући феноменалној партији Бешић Муамера. Он је оборио 610 чуњева што у куглани у Вогошћи представља прави подвиг поготово кад се види да је чистио 246, и да није био тако инспирисан Билећани су сигурно могли до сва три бода. Најбољи код гостију био је Тркља Миодраг са 587 оборених чуњева.

9.коло 1.лиге БиХ у куглању
КК Рудар - КК Херцеговац 5:3
Куглана Вогошћа, недеља 04.11.2012. године, 12:00

Хео изгубио од Славије

ОК Херцеговац је у 6. колу изгубио од екипе Славије резултатом 3:0.

Наше одбојкашице у вечерашњем мечу су се састале са екипом Славије, и уписали су још један пораз. У првом сету Славија је доминирала и заслужено добила тај сет. У другом, нешто другачије стање. Веома неизвјестан сет, са много борбе који ипак припада гостујућој екипи.  На почетку трећег сета, чинило се да се наше одбојкашице могу вратити у меч. Имале су предност, али је нису и задржале. Преокрет Славије, па је и тај посљедњи сет припао гостима. На крају, 0:3.

6 .коло Прве лиге РС у одбојци (ЖЕНЕ)
ОК Херцеговац - ОК Славија 0:3
СД Билећа, субота 03.11.2012, 19:00
Судије: Владимир Шимшић и Мирослав Чолић
Делегат: Ивица Петер

Пораз рукометаша у херцеговачком дербију

Рукометаши Херцеговца поражени су у 6.колу 1.лиге РС од Херцеговине из Невесиња резултатом 31:23.

Рукометаши Херцеговца наставили су са поразима у овој сезони. Екипа из Билеће поражена је у херцеговачком дербију и дербију зачеља од Херцеговине резултатом 31:23. Рукометаши Херцеговца били су равноправан противник у првом полувремену, које је припало гостима (14:16). У другом полувремену слаба игра домаћина, поготово у нападу гдје су постигли свега 9 погодака, доводи до убједљивог пораза. У следећем 7.колу РК Херцеговац гостује у Челинцу код истоимене екипе.

6.коло 1.лиге РС у рукомету
РК Херцеговац - РК Херцеговина 23:31 (14:16)
СД Билећа, субота 03.11.2012. године, 16:30
Судије: Жарковић и Барзут
Контролор: Семиз

Кошаркаши стартовали побједом

Кошаркаши Хеа у 1.колу Прве лиге РС, побједили су екипу Феникса са Пала резултатом 74:53.

Кошаркашки клуб Хео побједом је почео такмичење у Првој лиги Републике Српске. Екипа Хеа у првом колу савладала је екипу Феникса резултатом 74:53. Гости су од почетка контролисали утакмицу и током већег дијела утакмице имали двоцифрену предност. Екипа Хеа разлику је направила преко центара, офанзивним скоком. Овом побједом екипа Хеа је оправдала улогу фаворита за титулу у Првој лиги РС. Кошаркаши Хеа у идућем 2. колу код куће дочекују Сутјеску из Фоче.

ФЕНИКС ПАЛЕ: Николић 3, Д. Боровина, Јокић 2, Нинковић 6, Слијепчевић, Н. Боровина, Табаковић, Станишић 16, Милидраг 3, Гордић 12, Чубриловић 6, Фуртула 5.

ХЕО БИЛЕЋА: Милићевић, Ћапин, Радовановић, Братић 2, Секицки 9, Радмиловић, Куљић 4, Фимић 13, Вуковић 26, Савић 3, Хајдуковић 3, Вукотић 14.