Почело Свијетско омладинско првенство у шаху "Марибор 2012"

Од 8. до 19. новембра Марибор ће бити домаћин Свијетског омладинског првенства у шаху, на коме учествује 1.587 најбољих младих шахиста из 94. државе са пет континената. Ово такмичење је почело 8. новембра у 14.30 свечаним отварањем у Драс центру, а такмичари  се такмиче у категоријама од 8 до 18 година.

Босну и Херцеговину представљају и такмичар и такмичарка из Билеће, Александар Кокотовић и Мирјана Попадић у категоријама до 18 година.
Александар Кокотовић је 82 носилац од 116 такмичара у својој категорији, док је Мирјана Попадић 73 носилац од 80 такмичарки.

После одиграна четири кола Кокотовић заузима 71. мјесто са двије побједе и два пораза. Кокотовић је поражен (у првом колу) од пољака Каспер Дроздовског и (у трећем колу од) италијана Федерика Босцоле, а савладао је (у другом колу) албанца Гјика Гента и (у четвртом колу) кенијца Брајана Тхукуа.

После одиграна четири кола Попадићка заузима 68. мјесто са два ремија и два пораза. Попадићка је поражена (у другом колу) од славакиње Каролине Туркове и (у четвртом колу од) украјинке Олена Иасхкхенкове, а два ремија остварила је (у првом колу) против украјинке Марије Безкороваине и (у трећем колу против) мексиканке Адријана Аиала Марија Делгадо.

У петом колу Александар Кокотовић игра против руса Атрисхка Глеба, док Мирјана Попадић игра против швеђанке Џесике Бенгтсон.

Билећа Спорт ће вас сваки дан извјештавати о резултатима наших шахиста на Свијетском првенству.

КМФ Херцеговац стартовао побједом

КМФ Херцеговац у 1.колу 2.лиге РС савладао је екипу Љубиње из Љубиња резултатом 7:4.

Клуб малог фудбала Херцеговац из Билеће побједом је започео такмичење у Другој лиги РС група исток. Екипа Херцеговца на свом терену савладала је екипу Љубиња из истоименог мјеста резултатом 7:4. Херцеговац је после првог полувремена имао вођство од 2:1, које је у наставку повећао и заслужено дошао до побједе резултатом 7:4. Голове за Херцеговац постигли су: Миловић и Комненић по два, Бокић, Савовић и Бајовић по један. Фудбалери Херцеговца у идућем 2. колу код куће дочекују екипу Гласинца Б са Сокоца.

1. коло 2.лиге футсал РС Група ИСТОК
КМФ Херцеговац - КМФ Љубиње 7:4 (2:1)
СД Билећа, недеља 11.11.2012. године 13:00h

Рукометаши поражени и од Челинца

Рукометаши Херцеговца поражени су у 7.колу 1.лиге РС од ОРК Челинац из Челинца резултатом 50:36.

Рукометни клуб Херцеговац наставио је са лошим резултатима у овој сезони. Екипа Херцеговца убједљиво је поражена на гостовању код Челинца резултатом 50:36. У једној утакмици гдје су се састале двије најмлађе екипе у лиги заслужено су до побједе дошли домаћи играчи. Екипа Херцеговца у нападу је одиграла једну одличну утакмицу и постигла чак 36 голова, али све то пада у воду кад се прими невероватна бројка од 50 погодака. У првом полувремену играло се изједначено и гости су држали прикључак (21:18). У наставку домаћа екипа погађа буквално скоро све што упути ка голу и долази до побједе.

7.коло 1.лиге РС у рукомету
ОРК Челинац - РК Херцеговац 50:36 (21:18)
СД Челинац, недеља 11.11.2012. године, 17:00
Судије: Бањац и Бабић
Делегат: Чађо

Одбојкашице поражене од Дрине

Одбојкашице Херцеговца у 7.колу Прве лиге РС, поражене су од Дрине из Зворника резултатом 3:1.

Eкипа Херцеговца је у седмом колу гостовала у Зворнику и забиљежила нови пораз. Солидан почетак утакмице наших одбојкашица али ипак уз благу неизвјесност Дрина осваја први сет (25:23). Нешто другачија дешавања у следећем сету. Добра игра и то показује резултат на крају овога периода игре, 16:25. Пад концентрације наших, Дрина то искориштава и осваја трећи сет (25:14). Играчице домаће екипе искусно приводе меч крају и у овоме четвртом сету побјеђују са 25:19.

ДРИНА (ЗВОРНИКA): Милићевић, Ракић, Андрић, Трифковић, Манојловић, Радишић, Видаковић, Гогић, Митровић, Томанић, Танацковић, Милошевић.

ХЕРЦЕГОВАЦ (БИЛЕЋА): Ивановић, Дутина, Јањић, Бабић, Томашевић, Вујовић, Матовић, Милидраговић, Лисов, Биберџић, Тркља, Бајчетић.

Убједљива побједа Хеа над Сутјеском

Кошаркаши Хеа у 2.колу Прве лиге РС, побједили су екипу Сутјеске из Фоче 81:62.

Кошаркаши клуб Хео побједом је дебитово на домаћем паркету у Билећи. Екипа Хеа у оквиру 2.кола Прве лиге Републике Српске савладала је госте из Фоче, екипу Сутјеске резултатом 81:62. Новоформираној екипи Хеа је ово прва званична утакмица у Спортској дворани у Билећи, у којој су имали велику подршку публике.