Каратисти Херцеговца трећи на првенству РС!

Published on 10/23,2016

На првенству Републике Српске за кадете, јуниоре и млађе сениоре, које је јуче одржано у Билећи, каратистима Херцеговца, са седам освојених медаља, припало је треће мјесто.

Каратисти "Херцеговца" освојили су 5 златних и 2 бронзане медаље.

ЗЛАТНЕ МЕДАЉЕ:
-Александар Козјак (кате)
-Александар Козјак (борбе)
-Александра Дамјанац, Драгана Бољановић и Ана Булут (кате екипно)
-Марко Грубачић, Михајло Кукућ и Ђорђе Бабић (кате екипно)
-Александар Козјак, Александар Ивковић и Ђорђе Топаловић (кате екипно)
БРОНЗАНЕ МЕДАЉЕ:
-Ђорђе Бабић (борбе)
-Александра Дамјанац (кате)

Прво мјесто освојили су каратисти Славије из Источног Сарајева, док је друго мјесто припало Карате клубу "Слога" из Добоја.

На овом првенству учествовало је 29 клубова са око 200 такмичара, који су се такмичили у катама и борбама у мушкој и женској конкуренцији, појединачно и екипно.

Сви освајачи медаља остварили су пласман на Државно првенство БиХ, које се одржава 13. новембра у Тузли.

Организатор овог спортског догађаја, које је одржано у Спортској дворани у Билећи, био је Карате савез Републике Српске, а домаћин и технички организатор билећки Карате клуб "Херцеговац".