Јелена Козјак најбољи спортиста Билеће, Спасоје Пекић најбољи у избору публике!

Published on 01/27,2014

Јелена Козјак, чланица Карате клуб Херцеговац одлуком Савјета за спорт изабрана је за најбољег спортисту општине Билеће за 2013. годину.

Јелена карате тренира од првог разреда основне школе, носилац је црног појаса и до сада је освојила преко 200 медаља на разним такмичењима.
У овој години освојила је прва мјеста на Првенствима и разним куповима како у катама, тако и у борбама, екипно и појединачно. И на Међународним такмичењима биљежила је одличне резултате. У Приједору, Зворнику и Бањалуци проглашена је за најуспјешнију такмичарку са по пет-шест освојених медаља.

Јелени је ово друга титулу најбољег спортисте Билеће, а освојила је испред кошаркаша Милоша Фимића (друго мјесто) и фудбалера Стефана Бокића (треће мјесто).

Најбољи спортиста Билеће у 2013. годину у избору публике је рукометаш Спасоје Пекић. Пекић је освојио 104 гласа на нашој анкети постављеној на друштвеној мрежи Фејсбук и освојио прво мјесто испред одбојкашице Тијане Бошковић.

Пекић је члан Рукометног клуба Дервента, који представља највеће изненађење првог дијела сезоне у Премијер лиги Босне и Херцеговине.
Екипа Дервенте је одиграла одличну полусезону и тренутно заузима треће мјесто у највишем рангу, а један од најзаслужнијих за ове резултате Дервенте је управо Пекић који је био носилац игре ове екипе.

Акнета је трајала од 13. до 27. јануара, а у анкети је учестовало укупно 231 гласач.