Пионири и кадети савладали Вележ!

Млађе категорије Фудбалског клуба Херцеговац данас су на Градском стадиону у Билећи одиграле утакмице 15. кола Омладинских лига младих - група "Југ". Билећани су угостили екипу Вележа из Невесиња и уписали дуплу побједу.

ПИОНИРИ: Херцеговац - Вележ 2:0 (0:0)

Први су на терен (у 16 часова) истрчали пионири. У првом полувремену домаћи су имали иницијативу и створили неколико шанси, али на одмор се отишло са резултатом 0:0.
У другом дијелу, као и током чијелог сусрета младе наде плаво-бијелих су имале више од игре и сасвим заслужено дошле до предности голом Бориса Ивковића. Ивковић се послије прекида најбоље снашао у шеснаестерцу гостију и лопту главом поспремио у мрежу. Коначан резултат утакмице (2:0) поставио је данас одлични Милорад Ковачевић. Ковачевић је послије продора Ивковића добио лопту и савладао голмана гостију.

КАДЕТИ: Херцеговац - Вележ 2:1 (1:1)

Утакмицу кадета, поред одличног поготка Мркаића са 30-ак метара из слободног ударца, обиљежило је очајно суђење главног судије Бјелице. Гости из Невесиња искористили су смушеност у одбрани Херцеговца и послије (поновљеног) слободног ударца у раним минутама утакмице дошли до вођства. У гужви у шеснаестерцу домаћих најбоље се снашао Александар Авдаловић и довео Вележ до предности. Резултат је поравнао Никола Мркаић прелијепим поготком са око 30-ак метара из слободног ударца. Са тим резултатом се отишло на одмор (1:1).
У другом полувремену могло се видјети свега, а по најмање фудбала. Други дио утакмице обиљежио је велики број прекида, два црвена картона (за екипу Вележа), прегшт жутих и један погодак. А највеће заслуге за "ружан" фудбал иду главног судији, коме је утакмица измакла контроли. До сва три бода екипа Херцеговца дошла је голом Марка Попадића.

Пионири Херцговца су данашњом побједом искористили кикс лидера у Вишеграду и пришли екипи Романије на два бода.

Овом побједом кадети Херцеговца дошли су на корак од титуле, пошто три кола прије краја имају 8 бодова више од првог пратиоца, али и утакмицу више.

МЛАДОСТ – ХАН ПИЈЕСАК 3:2 (2:1)
Бојан МАРИЈАНОВИЋ, Андрија ЈАЊИЋ и Ђорђе ПОПОВИЋ - Марко ДОБРИЛОВИЋ (2)

Кадети Херцеговца славили на Палама, реми пионира

У утакмици 8. кола Омладинсих лига младих - група "Југ" на Палама кадети Херцеговца забиљежили су побједу, док су пионири подијелили бодове.

КАДЕТИ: Романија - Херцеговац 0:3 (0:1)

Кадети Херцеговца лакше су од очекиваног дошли до побједе на Палама. Екипа Херцеговца је повела голом Вукашина Вучинића. Са тим резултатом се отишло на одмор (0:1). У другом полувремену на сцену ступа резервиста, Лазар Мркаић и са два поготка рјешава питање побједника.

ПИОНИРИ: Романија - Херцеговац 1:1 (0:1)

Пионирске екипе Романије и Херцеговца одиграли су неријешено 1:1, и тако остале једине двије непоражене екипе у лиги. Екипа Херцеговца повела је голом Бојана Радовановића и на одмор отишла са предношћу (0:1). У наставку домаћи долазе до изједначења у посљедњем минуту утакмице, голом Ђорђа Лазића.

У следећем 9. колу, које је уједно и посљедње у јесењем дијелу сезоне омладинске селекције Херцеговца дочекују екипи Дрине ХЕ из Вишеграда.

ДОДАТАК: Кадетима додијељена побједа

Утакмица 3. кола кадета ФК Херцеговац - ФК Стакорина одиграна 21. октобра у Билећи регистована је службеним резултатом 3:0 за Херцеговац. Утакмица је завршена побједом Стакорине резултатом 6:2 (3:2), али је због наступа старијих играча за екипу Стакорине регистрована службеним резултатом за Херцеговац.