Учинак Билећких спортиста

Published on 03/19,2012

Успјешан викенд за наше спортисте. Прошле седмице одличне пaртије пружили су рукометаши, кошаркаши, а Комненић у утакмици играној у Билећи постигао гол за Младост.

У 15.колу Прве лиге Републике Српске у фудбалу, екипа Младости је савладала Црвену Земљу из Нове Веси резултатом 2:0 (1:0). Екипа Младости је повела у 18. минути поготком Рајка Комненића, који је одиграо свих 90. минута. Код екипе Младости свих 90. минута одиграо је и Крсто Денда. Фудбалери Младости утакмицу 15. кола као домаћини одиграли су на Градском стадиону у Билећи пред препуним трибинама.
У 19. колу Прве лиге Србије екипа Телеоптика као домаћин одиграла је нерјешено без голова 0:0 против Слоге из Краљева. За екипу Телеоптика Никола Попара је одиграо свих 90. минута.

У јадранској АБА лиги прошле седмице одиграна су два кола. У 25. колу екипа Будућности савладала је Златорог Лашко резултатом 72:62. Милан Милошевић у побједи своје екипе одиграо је 10 минута и уписао 3 поена и по један скок и асистенцију. У 26.колу екипа Будућности поново је гоставала у Словенији, сада код Олимпије. У једној неизвијесној утакмици екипа Олимпије је славила резултатом 72:68. Код гостију за 19 минута проведених на терену одличну партију пружио је Милошевић који је уписао 9 поена и 3 скока.
У Румунској кошаркашкој лиги прошле седмице одиграна су два кола, 26. и 27. коло. У 26. колу екипа Асефот Плоиестије убједљиво је савладала на гостовању Динамо Букурешт резултатом 130:66. У одличној игри свог тима Драшко Албијанић уписао је 11 поена и 5 скокова за 15 минута проведених на терену. У 27. колу Асефот је код куће савладао ЦСУ Сибуи резултатом 98:83. За домаћу екипу није наступао Албијанић.

У одбојкашкој Winer Stadtische лиги Србије прошле седмице одигране су прве утакмице полуфинала Плеј-офа за првака. Одбојкашице Црвене Звезде у првој утакмици у Београду савладале су Визуру резултатом 3:1 (22:25, 25:8, 25:15, 25:18). За екипу Визуре није наступала Тијана Бошковић.

У Рукометној Премијер лиги БиХ, прошле седмице одиграно је 21. коло. Екипа Челика у дербију кола у Зеници убједљиво је савладала Зрињски из Мостара резултатом 42:26 (20:9).За домаћу екипу Давор Лучић је постигао два гола. Екипа Леотар као домаћин савладала је Приједор резултатом 35:25 (15:6). У требињској екипи најбољи је био Спасоје Пекић са 5 постигнутих голова.