Кошаркаши Хеа у посљедњем колу савладали Гацко

Published on 04/27,2014

Кошаркаши Хеа у 26.колу Прве лиге РС, побиједили су екипу Гацка резултатом 92:67.

Кошаркаши Хеа побједом су окончали регурални дио сезоне првенства Републике Српске у кошарци. Екипа Хеа је у посљедњем колу убједљивим резултатом 92:67 (33:21, 19:16, 21:14, 19:16), у комшијском дербију савладала Гацко.
Овом побједом наши кошаркаши су потврдили прво мјесто пред плеј-оф, које су осигурали у прошлом колу.
У првој четвртини играло се на кош више, па су у првих 10. минута постигнута чак 54 поена. Домаћи су у другу четвртину ушли са 12 поена предности (33:21). И у другој четвртини бољи су били Билећани, који на одмор одлазе са 15 поена вишка (52:37).
И у другом дијелу екипа Хеа није посустајала и наставила је са одличном игром. Трећи период домаћи добијају са 7 поена разлике, и у посљедњих 10. минута улазе са +22 (73:51).
И посљедња четвртини припала је кошаркашима Хеа, идентичним резултатом као друга за коначних 92:67.

Екипа Хеа регурални дио сезоне завршила је на првом мјесту са 19 побједа и пет пораза. Билећани сезону настављају у разигравању за првака, гдје у полуфиналу играју против Рогатице. Плеј-оф се игра на двије добијене утакмице, а екипа Хеа има предност домаћег терена. У другој полуфиналној утакмици играју Сутјеска из Фоче и Борац из Бања Луке.