Херцеговац уписао прву побједу у гостима

Published on 01/23,2011

Кошаркаши Херцеговца у 17.колу премијер лиге Б и Х, побједили су екипу Славије из Источног Сарајева 81:80.

Кошаркаши Херцеговца су у оквиру 17. кола, Лиге 13 савладали екипу Славије из Источног Сарајева 81:80.Био је то узбудљив меч до самога краја, у којем су више среће у финишу сусрета имали гости из Билеће и минимално побједили. Овим поразом кошаркаши Славије су се још више приближили првој лиги РС-а, а кошаркаши Херцеговца приближили се врху табеле.

Кошаркаши Славије су у првом периоду доминирали, добро одиграли и имали вођство на крају од четири поена разлике (27:23).

У другом периоду пад у игри кошаркаша Славије. Слаб скок у одбрани, искористили су билећани и у 14. минути серијом од 8:0 прелазе у вођство (32:33). До краја другог периода играо се „кош за кош“, па се на одмор отишло са минималном предношћу кошаркаша Херцеговца 47:48.

Гости су у 25. минути дошли до осјетније предности. Серијом од 9:0 су повели 53:61.

На крају трећег периода резултат је био 59:65.

На почетку четвртог периода Херцеговац је направио и највећу предност од девет поена разлике 59:68, али се Славија вратила у меч четири минута прија краја, и изједначила на 73:73. Али ипак домаћин није имао снаге за потпуни преокрет. Резултат 20 секунди прије краја меча био је 79:80. Гости су имали напад који је покушао реализовати одлични Горан Гајовић, али је заустављен прекршајем. Са линије слободних бацања погађа једно од два, а резултат је 79:81. Славија је имала напад за продужетак или евентуалном тројком за побједу. Гости су направили фаул над Ђорђијем Нинковићем 4 секунде прије краја. Нинковић није издржао притисак и промашио је једно слободно бацање. Резултат на крају 80:81.

Треба напоменути да се у другом периоду тешко повредио центар Славије, Алдин Клинац коме су страдали лигаменти кољена.

Најефикаснији код домаћих био је Дарко Дамјановић са 17 поена и 12 скокова, а код гостију Горан Гајовић са 23 поена. У идућем колу Лиге 13, Херцеговац код куће дочекује екипу Чапљине из истоименог града.