КК Херцеговац - КК Игокеа 65:87

Published on 01/17,2010

Кошаркаши Херцеговца уписали су први пораз код куће боља од њих била је екипа КК Игокее.У спортској дворани у Билећи која је била испуњена до посљедног мјеста КК Херцеговац је поражен од лидера лиге са 65:87 по четвртинама 1.(18:24)2.(20:22)3.(14:16)4.(13:25).

КК Херцеговац није успио да направи изненадјење и да побједи КК Игокеу захваљујући одличном тимском игром гостијуКошаркашка представа у Билећи ,на врућем терену пред пуном двораном почела је кошевима Симоновића који је био главна покретачка снага домаћих али Игокеа је то почетно вођство врло брзо анулирала и повела у 3 минуту утакмице и до краја га није испуштала. Прву четвртину Игокеа је ријешила 24:18 . И у наставку утакмице Игокеа је играла одлично уз одличног Фекетеа и Боцку који су разигравали остатак екипе. Агресивном одбраном нису дозволили Херцеговцу да озбиљније угрози предност Игокее ни у једном моменту, другу четвртину Игокеа ријешава 18:16 и одлази се на одмор резултатом 42:34. Послије одмора Игокеа почиње серијоом 6:0 и тјера тренера Гломазића на тиме оут у првој минути , а послије тога и даље се наставила доминација Игокее у којој су предњачили Ђурковић и Боцка уз одличну помоћ Фекетеа и осталих играча, и трећа четвртина је припала Игокеи 20:18. У последњој четвртини лидер првенства није дозволио никакво опуштање па су и последњу четвртину одиграли максимално ангажовано а тренер Каралић је дао шансу свим играчима који су оправдали повјерење и у последњој четвртини Игокеа доминира и поставља коначних 87:65, а у последњој четвртини је био резултат 25:13. Најефикаснији у екипи Игокее био је Марко Ђурковић с 21 поен а имао је 11 скокова ,5 асистенција , 6 освојених лопти и 3 погођене тројке , Боцка је постигао 16 поена уз само један промашај а Фекете 14 поена такође уз један промашај. У екипи Херцеговца најефикаснији је био Црнобрња са 20 и Симоновић 17 поена.КК Херцеговац је остао на 4.мјесту са скором од 8-6 и идуће коло гостује КК Леотару у Требињу.Без повријеђеног најбољег стријелца лиге Немање Врањеша и са ровитим Марком Вуковићем и Сашом Црнобрњом више нисмо ни могли против убједљиво најбољег тима у лиги и ја честитам Игокеи на заслуженој побједи - рекао је тренер Херцеговца Зоран Гломазић.

Његов колега на другој страни, Драго Каралић, дао је своје виђење меча:

- Била је то интересантна утакмица, поготово у првом полувремену, али због одсуства кључних домаћих играча у другом полувремену смо успјели да направимо осјетну разлику. Херцеговац је покушао да нас стигне тројкама, али смо тада појачали темпо и одбрану и мислим да смо заслужено побиједили - истакао је Каралић.

КК Херцеговац: Вукајловић 2, Куреш, Вуковић Марко , Савић 6, Симоновић 17, Вукоје , Куљић , Вукоивћ Славиша 7, Пејовић 13, Радовановић , Црнобрња 20

Тренер : Гломазић Зоран

КК Игокеа: Вученовић , Јањушевић 8, Боцка 16, Ђурковић 21, Ђурица 7, Коматина 3, Поповић 7, Горановић 9, Фекете 14, Милетић, Томазовић 2.

Тренер : Каралић Драго

Додатак:

KK SL IAT Leotar-KK Hercegovac.jpg У наредном колу КК Херцеговац игра против КК Леотара. Портал Требиње.инфо је обезбиједио директан звучни пренос па ћете бити у могућности уживо пратити утакмицу која је на програму у суботу 23.01. у 19:00 часова.