Поново реми фудбалера

Published on 09/30,2013

ФК Херцеговац је у 4. колу Треће лиге РС-Група југ ремизирао против Стакорине из Чајнича резултатом 1:1.

Пред својом публиком фудбалери Хеа, ове недеље су угостили Стакорину из Чајнича. Посље много времена, народ у Билећи је могао да гледа солидну партију билећких фудбалера. Доказ да се добро ради од како је основана Радна група, на челу са великим стручњаком Владимиром Владом Кашиковићем, који је уједно и шеф стручног штаба. Игра је дјеловала доста течно, и домаћи фудбалери су имали велику већину меча лопту у својим ногама. Виђено је пар добрих шанси. Херцеговац је примио гол у 16. минуту меча. Одбрана Херцеговца се слабо организовала посље кратког прекида у близини нашег гола па је голамн Берак био савладан. У првом полувремену Стакорина је само једном ушла у шеснаестерац домаћина, тада када је постигла гол. Хео је држао иницијативу. Два минута посље звиждука за почетак другог дијела меча штопер Стакорине руши Горана Милидраговића у казненом простору а млади судија Вуковић са потпуним правом свира пенал. Играч који је и оборен је био сигуран са 11 метара. Утакмица се наставила истим темпом. Опет је Херцеговац држао лопту и стварао мање шансе, али реализације није било. У двије утакмице 2 бода. Шта ће бити даље видићемо... Треба напоменути да је Први тим Херцеговца добио новог голмана. Иначе судија у Првој Лиги Републике Српске, Душан Берак. Показао је велики квалитет и велико искуство. Овој младој екипи ће бити од велике користи.