Кошракаши годину почели побједом

Кошаркаши Херцеговца у 14.колу премијер лиге БиХ, побједили су екипу Чапљине Ласта из Чапљине резултатом 60:57.

Екипа Херцеговца нову годину је започела побједом над екипом Чапљине резултатом 60:57.  У једној до краја неизвјесној утакмици домаћи су успјели побједити и уписати шесту побједу на домаћем паркету. Знатно појачана са Лаловићем и Деспотовићем екипа Херцеговца успјела је савладати неугодне госте из Чапљине. У првој четвртини играло се практично кош за кош и прва четвртина завршава минамалном предношћу за домаће (14:13). У другој четвртини домаћи држе предност до минут прије крај, када гости праве серију 6:0 и са предношћу (24:28) одлазе на одмор. Друго полувријеме екипа Херцеговца отвара серијом 5:0 и прелази у вођство, али гости успјевају да врате предност и са +4 (39:43) улазе у посљедњу четвртину. У посљедњој четвртој четвртини домаћи успјвају при резултату (43:47) направит серију 7:0, која ће се на крају испоставити као кључна. После серије 7:0 екипа Херцеговца није испуштала вођство и била је смиреније са линије пенала, и на крају заслужено славила.

Код домаћих истакли су се повратник у редове Лаловић са 19 и Гајовић са 15 поена. Код гостију најбољи и незаустављив био је Бркић са 26 поена и 15 скокова. У идућем 15.колу кошаркаши Херецговца гостују екипи Бротња из Читлука.

КК Херцеговац: Деспотовић 10, Носовић, Радмиловић, Гајовић 15, Парежанин, Фимић, Лаловић 19, Ракочевић 6, С. Вуковић 4, Савић 6, Братић, Куљић.

КК Чапљина Ласта: Бјелица, Ковачевић 13, Кљештан, Јагодић-Куриџа 4, Бркић 26, Јурковић, Галић, Превишић, Јелчић, Репеша 3, Халилбеговић 3, Герти 2.

14.коло Лиге 13 БиХ у кошарци
КК Херцеговац - КК Чапљина 60:57
1.(14:13)2.(10:15)3.(15:15)4.(21:14)
СД Билећа, сриједа 04.01.2012. године, 19:00ч

Бивши млади репрезентивац појачао Херцеговац

http://www.sportal.rs/uploads/news/2012_01/images/00065718.jpgПетар Деспотовић, некада члан млађих репрезентативних селекција Србије, нови је члан Херцеговца из Билеће. Деспотовић је члан генерације која је у Новом Саду 2007. године дошла до свијетске титуле, а две године касније у Риги је са У19 репрезентацијом освојио и европско злато.

Деспотовић у Билећу стиже из Хемофарма, чији је члан био од 2002. године. Осим Деспотовића Херцеговац је појачао и центар Борис Лаловић.

- Одмор је трајао само два дана за Нову годину и вратили смо се обавезама и то јачи за Лаловића, који се вратио у наш клуб и плејмејкера Деспотовића из Хемофарма. Као шро смо и најавили, морали смо да се појачамо на позицији плејмејкера пошто смо остали без Лалића, који је сломио стопало и Марка Вуковића који се повредио. Остали играчи су спремни и здрави - каже тренер Херцеговца, Зоран Гломазић.