Одгођена утакмица са Босном

Утакмица 16. кола Премијер Лиге Босне и Херцеговине која је била на програму за 14. јануар, 19 часова одгођена је за 24. јануар.Како незванично сазнајемо утакмица је одгођена због болести играча КК Херцеговац од епидемије заушњак.

Нови пораз на гостовању

Кошаркаши Херцеговца у 15.колу премијер лиге Б и Х, поражени су од екипе Бротња из Читлука резултатом 68:66.

Кошаркаши Херцеговца на новом гостовању доживјели су нови пораз.Екипа Херцеговца поражена је од Бротња иако су гости током читавог меча били у резултатској предности.Гости из Билеће су добро почели утакмицу и већ у првој четвртини ималу двоцифрену предност. У другој четвртини боља игра домаћина који успјева да ухвати прикључак и смањи разлику и на полувријеме се одлази резултатом (37:41) за госте. У трећој четвртини играло се изједначено и трећа четвртина се завршава нерјешено.Задња четвртина донијела је праву драму, а до побједе су домаћи кошаркаши дошли након што је Јосиповић 21 секунду прије краја убацио два слободна бацања за коначан резултат 68:66.

Код Бротња истакли су се Јосиповић (16), Рубин (15) и Чутура 13 поена. Код гостију бољи од осталих били су Лаловић који је имао дабл-дабл учинак 34 поена и 10 скокова, и Гајовић са 14 поена. У идућем 16.колу Херцеговац код куће дочекује екипу Босне из Сарајева.

15.коло Лиге 13 БиХ у кошарци
ХКК Бротњо - КК Херцеговац 68:66
1.(21:28)2.(16:13)3.(12:12)4.(19:13)
ГШД, уторак 10.01.2012. године, 18:00ч

Бротњо - Херцеговац уживо на БС

Кошаркашку утакмицу 15.кола Премијер лиге БиХ између Бротња и Херцеговца можете пратити уживо на Билећа Спорт сајту. Билећа Спорт тим вам је омогућио да уживо пратите промјене разултата и остала дешавања са утакмице у Читлуку.Прва утакмица одиграна у Билећи између ове двије екипе завршена је побједом Херцеговца резултатом 73:60.Будите уз Билећа Спорт од 18 часова када почиње утакмица.

КК Бротњо - КК Херцеговац
ГШД Читлук, уторак 10.01.2012. године, 18:00ч

Марић четврти на Божићном шаховском турниру

У Требињу је данас, у организацији Шаховског клуба "Леотар плус" одржан први Божићни шаховски турнир Требиње 2012.
Турнир, који је имао позивни карактер и играо по Швајцарско систему, у 9 кола (темпо 10 минута по играчу) окупио је 37 шахиста из 10 градова Црне Горе, Републике Српске и Ф БиХ. Од тога, 5 интер мајстора, 7 ФИДЕ мајстора, 1 женског ФИДЕ мајстора и 24. играча са међународним рејтингом.

Отварајући први Божићни шаховски турнир, начелник Општине Требиње др Доброслав Ћук је подсјетио да шах у Требињу има дугу и успјешну традицију и да је изродио многе успјешне шахисте. Између осталих Срђана Бендераћа и Тању Томашевића, као и Ану Бендераћ, јединог женског велемајстора са ових простора, иначе, сада селектора женске шаховске репрезентације Србије.

Побједник првог Божићног шаховског турнира у Требињу био је Витомир Араповић, интер мајстор из Мостара, са 7 поена, коме је припала и новчана награда од 250 КМ.
Друго мјесто, са такође 7 поена, освојио је Ђорђе Контић,
интер мајстор из Никшића. Трећепласини, са 6,5 поена, је Јована Миловић, из Подгорице. Четврто мјесто припало је шахисти Херцеговца, Божу Марићу (6,5), пето Предрагу Никачу, интер мајстор из Подгорице (6), а шесто Атифу Думпору (6), интер мајстор из Мостара.
Укупан наградни фонд износио је 840 КМ.

Лијеп гест побједника

Да и у малим стварима може се бити велики, показали су то фудбалери билећке екипе Но-Ми који су тријумфовали на традиционалном Божићном турниру у малом фудбалу у Берковићима и уз побједнички пехар добили награду од 1.000 конвертибилних марака. Али, одмах након што им је Начелник општине Берковићи Ранко Лучић уручио ову награду одлучили су да трећину њеног износа, 300 марака, одвоје за помоћ брату и сестри, Марку и Марији Окуки, малишанима из берковићког села Предоља, чији су родитељи Раденка и Данијела Окука прије више од годину дана погинули у саобраћајној несрећи надомак тог села.

Lijep gest pobjednika turnira
Капитен екипе Раденко Баћовић рекао је да већ зна за акције у иностранству, у којима су Херцеговци који живе у Канади и у многим другим мјестима прикупили новчану помоћ за ово двоје деце, "Хтјели смо овим да покажемо да и ми, њихове комшије у Херцеговини, имамо срца и разумијевања за оно у чему су се нашли ".

Лијеп гест побједника турнира

Екипа носи име по истоименој фирми Но-Ми из Херцег Новог. Споменута фирма у Игалу и клуб су успомена на Новака Н. Мишељића, младића који је волио фудбал и заједно са својим најбољим другом Миодрагом Баћовићем који је играо у "Херцеговцу" из Билеће и Партизан Игалу погинули су у овом нашем несретном рату - рекао је Здравко Мишељић показујући дресове својих играча на чијим леђима је исписано "Играмо за Миодрага и Новака".

Но-Ми постаје препознатљива екипа на Херцеговачким, а и  многим другим теренима, првенствено због своје игре и хуманости.И прошле године су били побједници берковићког Божићног турнира, а и тада су Окукама уручили 500 км од добијене награде.

Захваљујући људима из фирме "Но-Ми" и другим бројним пријатељима и познаницима играли смо и на неколико турнира у Боки и на готово свим турнирима у Херцеговини.

Част ми је што сам капитен ове
екипе. То су добри и прије свега хумани момци и другари. Све ћемо учинити да још више афирмишемо ову екипу и средину из које долазимо. О мојој екипи и овим спортистима и људима тек ће се чути - рекао је капитен Баћовић.

Билећани побједници Божићног турнира у Берковићима

На 4. по реду Божићном турниру у малом фудбалу у Берковићима, који су заједнички организовале Јавна установа Берковићи Спорт и Општина Берковићи, учествовало је Шест екипа из Берковића, Билеће и Љубиња.

120106-bilecani

Пријављене екипе за овогодишњи турнир су:

Одисеј из Љубиња, Ник-Пром из Билеће, Но-Ми из Билеће, Берковићи - спорт, Азуро и Агроцентар из Берковића.

Прво су се састали љубињски Одисеј И билећки Но-Ми. Билећани су били бољи и побједили са 7-4, после њих другу утакмицу одиграли су Ник-Пром и Берковићи-спорт,
а овој утакмици билећани су побједили. Последња утакмица била је између Азура и Агроцентра, гдје је тријумфовао Агроцентар.

У финалу Божићног турнира састали су се билећки Но Ми и берковићки Агроцентар. Билећани који су у својим редовима имали и три требињца Миљана Вица, Срђана и Саве Андрића, су повели са 2:0, да би у другом полувремену изједначио Агроцентар и изборио се за извођење пенала. Након извођења истих Но-Ми је побједио резултатом 5-4.

Побједник трунира је освојио новчану награду у износу од 1.000 КМ, и побједнички пехар капитену који је Раденку Баћовићу уручио Начелник општине Берковићи Ранко Лучић.