Варда ХЕ - Херцеговац 70:64

Саопштење поводом утакмице Херцеговац - Невесиње

Тек 12 дана после утакмице КМФ Херцеговац - КМФ Невесиње која је прекинута при резултату 4:3 за госте изашло је обавјештење на званичном сајту Фудбалског савеза РС поводом те утакмице. Саопштење савеза преносимо у цјелини:

Трајно прекинута утакмица 5.кола Прве футсал лиге ФС РС између КМФ "Херцеговац" Билећа и КМФ "Невесиње" Невесиње региструје се службеним резултатом 3 : 0 у корист КМФ "Невесиње" Невесиње, због кривице КМФ "Херцеговац" Билећа за трајни прекид утакмице.

- Због прекршаја из члана 46. ДП ФС РС, фудбалер Милосав Дангубић, члан КМФ "Херцеговац" кажњава се са седам (7) утакмица забране наступања на првенственим и куп утакмицама.

- Због прекршаја из члана 46. ДП ФС РС, фудбалер Милош Вучетић, члан КМФ "Невесиње" Невесиње кажњава се са седам (7) утакмица забране наступања на првенственим и куп утакмицама.

- У складу са чланом 53. ДП ФС РС КМФ "Херцеговац" Билећа се кажњава са забраном наступања у трајању од двије првенствене утакмице без присуства публике у дворани.

Наведене казне за играче су смањене за по двије с обзиром да су од утакмице КМФ Херцеговац - КМФ Невесиње одиграна два кола. Дворана у Билећи биће суспендована са још једном утакмицом без публике, тј. против Сократес 21. јануара.

Фудбалери плату примају у дрвима!

Фудбалски клуб "Доња Врбава" у истоименом гружанском селу, који се такмичи у лиги Моравичког округа, премије и остала примања својим игачима исплаћује у - дрвима за огријев.

Предсједник Управног одбора клуба Милета Браковић је изјавио да нису у могућности да обезбједе новац за било каква плаћања, осим за превоз, а пошто је тај шумовит, те има дрва, са играчима су постигли договор да им то буде премија, преносе медији.

Кубик дрва кошта 40 еура.

Он каже да чланови и донатори дају по неколико кубних метара дрва из својих шума и то се дијели фудбалерима који су дошли за Горњег Милановца, Крагујевца и других мјеста.

КМФ Херцеговац остварио прву побједу

КМФ Херцеговац у 7.колу 1.лиге РС побједио је екипу Бања Лука из Бања Луке резултатом 7:3.

Клуб малог фудбала Херцеговац у 7. колу 1. Лиге Републике Српске остварио је прву побједу, савладавши на свом терену екипу Бања Луке резултатом 7:3.Наши фудбалери су одлично ушли у меч.Прво полувријеме екипа Херцеговца је доминирала и на одмор отишла са великом предношћу од 4:0.Нешто боља игра гостију у наставку утакмице.Бања Лука у другом полувремену показује бољу игру и успјева постићи три поготка, али су гости узвратили истом мјером и заслужено уписали прве бодове и прву побједу. Утакмица је одиграна у спортској дворани у Билећи без присуства публике.КМФ Херцеговац у идућем 8.колу које је на распореду 21.јануара код куће дочекује екипу Сократес из Бања Луке.

7. коло Прве Футсал лиге РС
КМФ Херцеговац - КМФ Бања Лука 7:3 (4:0)
СД Билећа, сриједа 28.12.2011. године 16:30h
Судије: Вукасовић Радослав и Бутулија Данко
Делегат: Комлен Владо

Леотар славио у херцеговачком дербију

КМФ Херцеговац у 6.колу 1.лиге РС поражен је од екипе КМФ Леотар из Требиња резултатом 9:4.

Фудбалери КМФ Херцеговца наставилу су низати поразе, и у 6.колу Прве Футсал лиге РС поражени од Леотара резултатом 9:4 (4:2). Актуелни првак РС и БиХ, Леотар добро је отворио дерби и већ у првој минути повео преко Срђана Андрића, да би у наредних 10.минута имао предност од 3:0. У 14.минути Цимирот грубим стартом зауставља напад гостију и добија црвени картон. Тада гости преко Денде из слободног ударца постижу свој први погодак.На полувријеме се отишло резултатом 4:2. У другом полувремену гости мало убрзавају ритам игре, али одличном одбранбеном тактиком, као и интервецијама голмана Берака, Леотар успјешно одбија нападе Билећана. Домаћин кажњава промашаје и долази до своје четврте побједе. Најбољи појединац утакмице био је Срђан Андрић са 4 постигнута гола и 3 асистенције. Код гостију истакао се Комненић са 2 гола и једном асистенцијом.У идућем 7.колу које је на распореду 28.децембра екипа Херцеговца код куће дочекује екипу Бања Луке.

Додатак:

Утакмица 5.кола Прве Футсал лиге Републике Српске између Херцеговца и Невесиња која је прекинута 5. минута прије краја регистрована је резултатом који је био при прекиду меча тј. 4:3 за Невесиње.

6. коло Прве Футсал лиге РС
КМФ Леотар - КМФ Херцеговац 9:4 (4:2)
СД Милош Мрдић, субота 24.12.2011. године 16:15h
Судије: Вукасовић Раде и Бутулија Данко

Игокеа прејака за Херцеговац

Кошаркаши Херцеговца у 13.колу премијер лиге Б и Х, поражени су од екипе Игокее из Александровца резултатом 75:55.

kk hercegovac

Екипа Херцеговца у 13.колу Лиге 13 доживјела је први пораз на свом паркету од екипе Игокеа из Александровца резултатом 75:55. Екипа Игокее у свим елементима игре надиграла је домаћина и нанјела му убједљив пораз. Већ у првој четвртини гости праве разлику и како утакмица одмиче поваћавају је да би на крају достигла максималних 22 поена. Екипа Херцеговца имала је 11 скокова мање (23:34), више изгубљених лопти (17-14) и чак 13 асистенција мање од противника (6-19).

Код домаћих истакли су се Гајовић са 27 поена и 9 скокова и С. Вуковић са 12 поена и 7 скокова. Код гостију најбољи били су Бркић (19), Милетић (12) и Јоксимовић и Боцка са по 11 поена. Овом утакмицом завршена је прва полусезона Лиге 13. Екипа Херцеговца после одиграних 12 утакмица налази се на 8.мјесту са 5 побједа и 7 пораза. У идућем 14.колу које је на распореду 3.јануара наредне године кошаркаши Херецговца код куће дочекују екипу Чапљина Ласта из Чапљине.