Рукометаши поражени од Голић Шарића

Рукометаши Херцеговца поражени су у 3. колу Прве лиге РС од екипе Голић Шарић из Бања Луке резултатом 32:23.

Рукометаши Херцеговца добро су играли у првом полувремену и нису дозвољавали домаћим играчима да се резултатски одлијепе. Екипа Голић Шарића на одмор одлази са предношћу (13:11).
У наставку много боља игра Бањалучана. Екипа Херцеговца се резултатски држала до 40. минута, када домаћи рукометаши пребацују у брзину више и долазе до побједе резултатом 32:23.

Екипи Херцеговца у следећем 4. колу у Билећи дочекују екипу Дрине из Зворника.

Утакмица Херцеговац - Младост (БЛ) одгођена

Утакмица 2. кола Прве лиге РС, између билећког Херцеговца и Младости из Бања Луке, која је требала бити одиграна у недељу 3. октобра у Билећи је одгођена. Нови датум одигравања утакмице биће накнадно одређен.

3.коло Прве лиге РС у рукомету
РК Голић Шарић - РК Херцеговац 32:23 (13:11)
СЦ Борик, субота 10.10.2015. године, 14:30
Судије: Праштало и Тодоровић
Делегат: Поповић

Пионири и кадети Херцеговца убједљиви против ФК Рудо

Омладинске селекције Фудбалског клуба Херцеговац у оквиру 5. кола Омладинске лиге РС - група Југ угостиле су своје вршњаке из Рудог.

ПИОНИРИ: Херцеговац - Рудо 7:0

Прву утакмицу одиграли су пионири нашег клуба, који су захваљујући одличној игри славили високу побједу резултатом 7:0. У листу стријелаца уписали су се: Милорад Ковачевић (2), Данило Таминџија (2), Ђорђе Милојевић, Јован Радовановић и Дејан Попара.

КАДЕТИ: Херцеговац - Рудо 4:1

Нису ни кадети Херцеговца одиграли ништа лошију утакмицу. Побиједили су кадете Рудог резултатом 4:1, а стријелац сва четири поготка био је Борис Ивковић. Једини погодак за госте постигао је Владимир Брадоњић.

У оквиру следећег 6. кола ФК Херцеговац у комшијском дербију гостује екипи Младости из Гацка.

ПОЧИЊЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГА БИХ: Куглаши у првом колу гостују Козари из Градишке

Сутра почиње такмичење у куглашкој Премијер лиги Босне и Херцеговине. Куглаши Херцеговца послије једне сезоне играња у Првој лиги РС, поново су се вратили у елиту. На старту нове сезоне снаге ће одмјерити са екипом Козаре из Градишке.

Утакмица између Козаре и Херцеговца на програму је сутра од 17 часова на куглани Козара у Градишци.
И ове сезоне куглаши Херцеговца све своје утакмице као домаћини играће на куглани Матанови двори у Међугорју, јер куглана у Билећи незадовољава услове Премијер лиге БиХ.
У другом колу Херцеговац у Међугорју дочекује екипу Рудара из Какња.

Прво коло:
СУБОТА, 10.10.2015. год. (17.00)
ГРАДИШКА: Козара - Херцеговац
НЕДЕЉА, 11.10.2015. год. (12.00)
КАКАЊ: Рудар - Борац
ЛУКАВАЦ: Слобода - АДА
БАЊА ЛУКА: Книн Ревита - Зрињски (Љубаче)
МЕЂУГОРЈЕ: Међугорје - Градишка
МОСТАР: Зрињски - Вогошћа

За викенд стартује трећа билећка џипијада

Билећа ће током предстојећег викенда, 10. и 11. октобра, трећу годину за редом бити домаћин Џипијаде.

Организатор такмичења посада теренских возила у савладавању тешко проходних терена је Планинарско друштво "Горштак". Ове године за разлику од претходних Џипијада ће трајати два дана.

ПЛАН И ПРОГРАМ

ПРВИ ДАН
Надметање ће почети у суботу у 9 сати, скупом возача и чланова посаде у Ресторану "Језеро", те пријављивањем организатору, како би добили стартне бројеве, карте за учешће и ужину за доручак.
У плану је обилазак Националног парка Сутјеска, тј. Зеленгоре и Орловачког језера око 150 километара организовано у колони уз пратњу полиције.
На путу до Орловачког језера биће организована једна од такмичарских дисциплина. Потом код језера је ручак, који ће припремити Извиђачки одред "Орловац" Гацко.
Послије ручка је наставак вожње Зеленгором и полазак за Билећу.
По доласку у Билећу сви пријављени учесници и чланови посаде имају организовану вечеру и забаву уз музику уживо.
ДРУГИ ДАН
Са почетком у 9 часова учесници ће формирати колону код Ресторана "Језеро" и поћи на полигон који је удаљен око 10 километара од Билеће.
По завршетку такмичарског дијела у посљеподневним часовима враћају се у Билећу, гдје ће се извршити проглашење побједника и додијелити вриједне награде за прва три мјеста у свеукупном пласману.

Цијелу манифестацију обезбјеђују и прате припадници полиције, ватрогасаца и медицинско особље.

Одбојкашице Херцеговца послије пет сетова поражене од Лакташа

Одбојкашице Херцеговца поражене су у 2. колу Прве лиге РС од екипе Лакташа резулатом 3:2.

У првој домаћој утакмици у новој сезони одбојкашице Херцеговца освојиле су само бод. Од Херцеговца боља је била екипа Лакташа, која је до побједе дошла послије велике борбе и пет одиграних сетова.

У меч су боље ушле гошће и дошле до предности у сетовима. У другом сету боља игра наших одбојкашица, са којом долазе до изједначења у сетовима. До средине трећег сета и резултата 14:8 Херцеговац је наставио са добром игром, а онда је услиједио несхватљив пад у игри. Гошће до краја сета праве серију 17:2 и долазе до предности.
Одбојкашице Херцеговца освајају четврти сет, који им је омогућио тај-брејк, тј. пети сет. Ипак, у петом сету екипа Лакташа добром игром долази до бодова и друге побједе у првенству.
У следећем 3. колу екипа Херцеговца гостује Црвеној звијезди из Обудовца.