Милошевић потписао за АЕК, Албијанић дебитовао за Кужов!

Билећанин, Милан Милошевић ће у сезони која је пред нама бити члан грчког АЕК-а. Милошевић је првобитно потписао за Паниониос, али овај клуб је због финансијских проблема распустио све играче, али је Милошевић остао у Грчкој.

Милошевић је каријеру почео у билећком Херцеговцу, да би потом прешао у редове тузланске Слободе. Из Слободе прелази у београдску Црвену звезду, потом је био на посајмици и у сарајевској Босни, па на Кипру гдје је наступао за Керавнос, играо је и за подгоричку Будућност.

У протеклој сезони је наступао за словеначки Златорог у којем је у просјеку биљежио 14 поена и 7 скокова по мечу. Милошевић је љетос наступао за репрезентацију Босне и Херцеговине, пружао је врло добре партије, те на тај начин помогао Змајевима да се пласирају по трећи пут узастопно на Европско првенство.

Милошевић ће свој деби у екипи АЕК-а имати сутра (од 16 часова) у првом колу Грчке лиге  на гостовању код Кориноса.

Албијанић дебитовао за Кужов!

Билећанин, Драшко Албијанић дебитовао је синоћ за екипу македонског Кужова из Ђевђелије. Екипа Кужова поражена је у првом колу Македонске лиге од Карпош Соколија из Скопља резултатом 81:74. Албијанић је за 20 минута проведених на терену убацио 14 поена и сакупио 8 скокова, уз одличан шут (6/7 из игре и 2/2 са пенала).

Албијанић је у Македонског прволигаша и учесника Балканске лиге стигао почетком јула из редова чачанског Борца. Следећу утакмицу Кужов игра 15. октобра, када у оквиру 1. кола Балканске лиге код куће дочекује црногорски Морнар из Бара.

Рукометаши против Младости до прве побједе у првенству!

Рукометаши Херцеговца побиједили су у 3. колу Прве лиге РС екипу Младости из Бања Луке резулатом 24:23.

Рукометни клуб Херцеговац савладао је данас у спортској дворани у Билећи бањалучку Младост резултатом 24:23. Наши рукометаши до побједе су дошли послије велике борбе и неизвјесне завршнице, у којој су гости имали посљедњи напад за изједначење.
У првом полувремену играло се углавном гол за гол, да би домаћи при резултату 9:9 направили серију 3:0 и на одмор отишли са предношћу (12:9).
У наставку гости брзо долазе до изједначења (12:12), да би домаћи послије неколико минута вратили +3 са полувремена (16:13). Предност од 3 гола Билећани су сачували до 57. минута утакмице (24:21). А онда гости користе искључење Стевановића (од 2 минута) и неспретност домаћих играча и долазе до -1 (24:23) и напада 25 секунди прије краја утакмице. Ипак, домаћи успјевају да се одбране и дођу до првих бодова у првенству.

У следећем 4. колу Херцеговац гостује екипи Голић Шарић из Бања Луке.

Одбојкашице Дервенте протутњале Билећом

Одбојкашице Херцеговца поражене су у 2. колу Прве лиге РС од Дервенте резултатом 3:0.

Одбојкашице Херцеговца поражене су у првој домаћој првенственој утакмици. Боље од младих Билећанки биле су гошће из Дервенте, које су славиле максималним резултатом 3:0 у сетовима (25:15, 25:14, 25:9). Дервента се показала као доста квалитетнија екипа и лако дошла до нове побједе. Ни у једном сету домаћа екипа није могла парирати гошћама, које су заслужено дошле до сва три бода.
У трећем колу наше одбојкашице гостују екипи Гласинца са Сокоца.