Кошаркашице поражене у херцеговачком дербију

Пионирке ЖКК Херцеговац поражене су у 2. колу Јадранске лиге младих нада од екипе Требиња 03 резултатом 66:29.

Кошаркашице Херцеговца поражене су у херцеговачком дербију Јадранске лиге младих од екипе Требиња. Екипа Требиња надиграла је комшије из Билеће у свим сегментима игре и заслужено славила убједљиву побједу резултатом 66:29.
Гошће су за првих 20. минута игре успјеле убацити свега 7 поена, што је екипа Требиња искористила и направила велику разлику од +28 поена (35:7).
Већ после првог полувремене могло се наслутити име побједника, па је друго полувријеме била само формалност за домаћина. И у другом дијелу Требињке су биле бољи ривал и заслужено дошле до побједе.

Најбоља код Херцеговца била је Вуковић са 12 постигнутих поена. Код домаћина све су се играчице уписали у листу стријелаца, а најбоља је била Паповић са 12 поена.

ТРЕБИЊЕ 03: Кешељевић 6, Шијаковић 7, Ћеранић 4, Милановић 8, Јанковић 2, Гордић 2, Шапурић 5, Томашевић 3, Путица 6, Видачић 4, Копривица 6, Паповић 12.

Тренер: Милорад Надаждин

ХЕРЦЕГОВАЦ (БИЛЕЋА) Д. Радовановић, Шешлија, С. Радовановић, Вујовић 2, Куљић, Џелетовић, Вуковић 12, Рајковић 6, Дрињак 1, Стајић 2, Јокановић 6.

Кошаркаши Хеа савладали Дрину за прво мјесто пред плеј-оф

Кошаркаши Хеа у 25.колу Прве лиге РС, побједили су екипу Дрине из Зворника резултатом 79:63.

Кошаркаши Хеа побједом против зворничке Дрине Бирач коло прије краја првенства РС осигурали су прво мјесто. Екипа Хеа лакше него што се очекивало дошла је до бодова против Дрине и тако осигурала прво мјесто пред почетак плеј-офа.
Наши кошаркаши боље су ушли у меч и после првог периода водили (19:23). И друга четвртина припала је гостима, који на одмор одлазе са +7 (39:46). И у наставку наши кошаркаши су наставили са одличном игром, па се предност само повећавала. У посљедњу четвртину ушли су са двоцифреном предношћу (52:64). Одличну партију на посљедњем гостовању у регуралном дијелу сезоне Билећани су крунисали побједом и у четвртој четвртини за коначних 63:79.

Најбољи код Хеа били су Савић (21), Пековић (18) и Фимић са 17 постигнутих поена. У посљедњем 26. кола првенства РС екипа Хеа у недељу од 18 часова дочекује екипу ОКК Гацко.

Košarkaši HEA napustili su rogatičku dvoranu uzdignuta čela, pobijedili su domaći sastav u derbiju i definitivn...

Фудбалери убједљиво савладали Рудо

Фудбалери Херцеговца савладали су у заосталој утакмици 2. кола Регионалне лиге РС - група Југ екипу Рудо резултатом 4:0.

Фудбалски клуб Херцеговац побједом је започео такмичарску 2014. годину. У заосталој утакмици 2. кола наши фудбалери су у потпуности надиграли госте из Рудог и заслужено славили резултатом 4:0.
У првом полувремену боља игра Билећана, који су створили неколико шанси које нису успјели претворити у гол, па је прво полувријеме завршено без погодака (0:0).
У наставку доста боља игра фудбалера Херцеговца која је крунисана са четири поготка. Голове за екипу Херцеговца постигли су Ђорђо Ивковић (2), Горан Милидраговић и Владан Вукајловић.

У овој утакмици одлична је била одбрана домаћина, којом је командовао Стефан Бокић који је био на високом нивоу.

Фудбалери Херцеговца су требали у суботу у оквиру 7. кола дочекати екипу Стакорине из Чајнича, али је та утакмица одгођена.

Завршено кадетско и омладинско првенство РС у шаху

Од 14. до 16. априла 2014. године у организацији Шаховског савеза Републике Српске у Дворовима је одржано 21. по реду кадетско и омладинско првенство Републике Српске у шаху.

Бања Дворови (Бијељина) и у њој хотел "Свети Стефан" су традиционално стециште младих шахиста Републике Српске, а овог пута су наступила рекордна 152 такмичара из 21 клуба широм РС.
Учесници су били подјељени у седам мушких и седам женских старосних група: до 8, 10, 12, 14, 16, 18 и 20 година старости или боље речено младости.
Шаховски клуб Основац из Билеће и ове године је наступао на пометнутом такмичењу. Ове године Основац је са пуно успјеха представљало 15 шахиста, које је предводио тренер Горан Гушић.
Најуспјешнији су били Јован Суџум, Јелена Гушић, Снежана Стајић, Мирјана и Милица Попадић, који су се окитили медаљама.

ПЛАСМАН ПО КАТЕГОРИЈАМА:

ДЈЕЧАЦИ                                  ДЈЕВОЈЧИЦЕ

До 8 година:

1.Шолак Сергеј (Скакач)             1.Дувњак Ања (Горски Термаг)
2.Пишталовић Слободан (Велемајстор) 2.Остојић Марија (Дворови)
3.Кнежевић Лука (Дервента)          3.Ћурт Џејла (Рудар)

До 10 година:

1.Липовчић Марко (Мат)              1.Лукић Слађана (Дворови)
2.Алексић Немања (Младост)          2.Станкић Анастасија (Пантери)
3.Бркић Марко (Мала рокада)         3.Козомара Ђурђица (Пантери)

До 12 година:

1.Максимовић Бојан (Скакач)         1.Бојанић Бојана (Дервента)
2.Трифуновић Марко (Скакач)         2.Арнаут Катарина (Скакач)
3.Станковић Драган (Пролекс)        3.Наранџић Александра (Дворови)
17.Копривица Дарко
(Основац)        5.Миљановић Маја (Основац)

До 14 година:

1.Симић Драган (Младост)            1.Томић Јелена (Дворови)
2.Јотановић Стефан (Младост)        2.Максимовић Маша (Скакач)
3.Јокић Немања (Гамбит)             3.Ђурић Ања (Дворови)
8.Звијер Милан
(Основац)            5.Крњевић Марија (Основац)

До 16 година:

1.Мијић Стефан (Младост)            1.Бабић Тијана (Скакач)
2.Кондић Стефан (Скакач)            2.Гушић Јелена (Основац)
3.Куљанин Филип (Мат)               3.Кокановић Жана (Дервента)
7.Вучинић Вукашин
(ШК Основац)
8.Капор Филип
(Основац)

До 18 година:

1.Костић Марко (Мала рокада)        1.Јаћимовић Сара (Славија)
2.Губо Филип (Скакач)               2.Томић Милинка (Младост)
3.Суџум Јован
(Основац)             3.Милановић Јована (Дворови)

До 20 година:

1.Бјелић Јован (Дворови)            1.Попадић Милица (Основац)
2.Паштар Славен (Ан пасан)          2.Попадић Мирјана (Основац)
3.Бакић Александар (Уна)            3.Стајић Снежана (Основац)

Кошаркашице поражене у првом колу Јадранске лиге

Пионирке Женског кошаркашког клуба Херцеговац поражене су у 1. колу Јадранске лиге младих нада од екипе Приморја из Херцег Новог резултатом 35:69.

Кошаркашице Херцеговца поражене су у дебитанској утакмици Јадранске лиге младих нада. Боља од наше екипе биле су гошће из Херцег Новог које су заслужено славиле убједљивим резултатом.
Већ на старту екипа Приморја је наметула своју игру и брзо дошла до двоцифрене предности. Први период припао је гошћама резултатом 6:20. И у другој четвртини доста боља игра гошћи које на одмор одлазе са чак 26 поена предности (12:38).
У наставку боља игра наших кошаркашица, али трећа и четврта четвртина припада екипи Приморја за коначних 35:69.

Најбоља код домаћих и једина двоцифрена била је Стајић са 11 поена. Херцег-новску екипу Приморја до побједе водиле су Радовић са 20 и Милошевић са 12 постигнутих поена.
Екипа Херцеговца у следећем 2. колу гостује код никшићког Ролинга.

ХЕРЦЕГОВАЦ (БИЛЕЋА): Д. Радовановић 5, Шешлија 2, С. Радовановић, Вујовић 1, Куљић 8, Џелетовић 6, Вуковић 1, Рајковић, Дрињак, Стајић 11, Јокановић 1.

ПРИМОРЈЕ (ХЕРЦЕГ НОВИ): К. Лучић, Пашић 1, Ђуришић 5, З. Лучић 3, Јосиповић 1, Томашевић 10, Милошевић 12, Бакоч 2, Баћовић 9, Радовић 20, А. Лучић 6, Жерајић.

Неговановић лакше повређен

Један од најбољих кошаркаша Хеа ове сезоне Данило Неговановић ипак је лакше повређен, како сазнајемо из Кошаркашког клуба Хео.

Неговановић се повредио током утакмице 24. кола Прве лиге РС против Братунца. У први мах се чинило да је повреда озбиљније природе и да ће са терена одсустовати дуже вријеме. Ипак, посље прегледа установило се да је у питању лакша повреда, те да ће са терена одсустовати 10-ак дана. Неговановић ће сигурно пропустити гостовање у Зворнику против Дрине Бирач, а можда и посљедње коло против Гацка, али ће бити спреман за Плеј-оф.