Погледајте невјероватан кош младог играча ХКК Бротњо

Играч ХКК Бротњо, Дејан Марковић погодио је кош какав се ријетко виђа, поготово на нашим паркетима. У утакмици Лиге 4 за улазак у Премијер лигу БиХ, екипа Бротња је савладала Студент резултатом 72:57.

Одбојкашице Херцеговца на корак од опстанка у 1.лиги РС

Одбојкашице Херцеговца у првој утакмици Плеј-аута побједиле су екипу Лакташа из истоименог града резултатом 3:0.

Одбојкашице Херцеговца побједом над екипом Лакташа дошле су на корак од опстанка у Првој лиги Републике Српске. Екипа Херцеговца савладала је максималним резултатом 3:0, гошће из Лакташа.
С обзиром на чињеницу да се у Лакташима одржава Европско првенство за кадете, а након тога финални турнир АБА лиге, те да је због тога дворана у којој ОК "Лакташи" одигравају утакмице као домаћини заузета, клубови су постигли договор да се обије утакмице одиграју у Билећи.
Тако ће већ сутра (у 11 часова) у СД у Билећи наше одбојкашице одиграти другу одлучујућу утакмици против данашњег противника. У другој утакмици нашим одбојкашицама биће довољан један освојени сет како би сачувале мјесто међу прволигашима.

Плеј-аут (разигравање) за опстанак у 1.лиги РС (ЖЕНЕ)
ОК Херцеговац - ОК Лакташи 3:0
СД Билећа, петак 19.04.2013, 18:00

За викенд у Билећи финални турнир РС за кадете

Домаћин финалног турнира првенства Републике Српске за кадете је град Билећа и Кошаркашки клуб Хео. Финални турнир се игра за викенд, 20. и 21. априла 2013. године.

Право учешћа на финалном турниру успјели су да изборе ВБС Баскетбал из Теслића, Руки из Бања Луке, Будућност из Бијељине и домаћин, Хео из Билеће.

Све утакмице се играју у Спортској дворани у Билећи, а право наступа имају играчи рођени 1996. године и млађи.

19:30  Додјела медаља, пехара и диплома

Кадети Хеа на завршни турнир за првака Републике Српске пласирали су се убједљивом побједом у финалу ПКО Романија-Херцеговина, против екипе Игмана из Источне Илиџе резултатом 100:49.

(кликните на слику да увећате)

Позивамо све љубитеље кошарке и спорта да за викенд дођу у Спортску дворану у Билећи и подрже младе наде Хеа у борби за титулу првака Републике Српске. Улаз је бесплатан.

Основац други у Дворовима

У Дворовима код Бијељине је од 12. до 14. априла одржано 20. кадетско и омладинско првенство РС у шаху. Шаховски клуб Основац је заузео 2. мјесто.

Јубиларно 20. кадетско и омладинско првенство Републике Српске у шаху је одржано у Дворовима поред Бијељине. Окупило је рекордних 149 шахиста из 23 клуба. Из Билеће је отпутовало 14 такмичара који су са 7 медаља заузели 2. мјесто. Освојене су двије златне, двије сребрне и 3 бронзане медаље. Треба рећи да је ово прво такмичење на које су млади шахисти Основца отпутовали без, прије свега, великог човјека а и великог тренера Реље Суџума који је преминуо 5. јануара 2013. године. Из поштовања према Рељи на отварању такмичења је одржана минута шутње. Турнир је отворио Владимир Шакотић, извршни директор Еврпоске шаховске федерације. На отварању је одржан пригодан културно-умјетнички програм. Побједницима су припали пехари, три најуспјешнија такмичара су добила медаље и дипломе, а пласман на Кадетско и омладинско првенство БиХ обезбиједио је и четвртопласирани.

Куглаши поражени у Тузли

КК Херцеговац је у 22. колу Премијер лиге БиХ изгубио од Слободе из Тузле са 6:2.

У Тузли куглаши Херцеговца су поражени од Слободе са 6:2. Овом побједом куглаши Слободе су постали прваци Босне и Херцеговине, а Херцеговац ће и идуће сезоне представљати Билећу у овоме рангу такмичења. Најбољи резултат у домаћој екипи је забиљежио Борис Новаковић (594) а код Билећана Марко Вујовић са 564 оборена чуња. Ово је било посљедње коло, а Хео је завршио на добром осмом мјесту са скором 6-2-12.

22. коло Премијер Лиге БиХ у куглању
КК Слобода - КК Херцеговац 6:2
Куглана Лукавац, недеља 14.04.2013. године, 12:00 ч

Каратисти Херцеговца први у Добоју

На Карате првенству Републике Српске за кадете и јуниоре који је одржан у Добоју, најуспјешнији је био Карате клуб Херцеговац из Билеће.

Каратисти Херцеговца сакупили су 70 бодова, освојивши 22 медаље од чега највише златних 12, шест сребрених и четири бронзане.

Друго мјесто припало је Карате клубу Славија из Источног Сарајева са 50 бодова и 17 освојених медаља. Трећи по успјешности су били домаћини такмичења каратисти Слоге-Хемофарма из Добоја са 42 бода и 19 освојених медаља.

На Карате првенству Републике Српске за кадете и јуниоре, које је одржано у Спортској дворани у Добоју, учестовало је 28 клубова са 317 такмичара у катама и борбама, у мушкој и женској конкуренцији, појединачно и екипно.

Организатор првенства био је Карате савез Републике Српске, а домаћин и технички организатор Карате клуб Слога-Хемофарм из Добоја.