СРД "Билећа" учествовало на трофеју града Даниловграда

У Никшићу је 02.12.2012. године на језеру Крупац одржан 49 трофеј града Даниловграда у спортском риболову удицом на пловак.

На такмичењу које је одржано по кишовитом времену учествовало је пет екипа, и то: Даниловград, Никшић, Подгорица, Пљевља и СРД "Билећа" из Републике Српске. Спортско риболовно друштво "Билећа" представљала су три такмичара, који су постигли следеће резултате: Вучинић Милан са уловом од 1100 грама освојио је друго мјесто у сектору Б, а Ћуктераш Душан и Милићевић Предраг су били без улова.

Риболовци СРД "Билећа" и на ово такмичење су ишли о свом трошку.

Oсновац побједник купа

У Бањи Дворови код Бијељине од 31. новембра до 2. децембра је одржан 17. куп шаховског савеза РС.

Куп Републике Српске у шаху за 2012. је завршен. Након тродневне борбе у три конкуренције побједницима су проглашени: ШК „Гласинац“ Соколац у сениорској конкуренцији, ШШ „Основац“ Билећа код жена и Каравласи у фестивалској групи. Такмичење је протекло у фер и коректној борби,како и доликује оваквој врсти такмичења.

Честитамо шахисткињама на одличном пласману и овај пут !

Одбојкашице поражене од Дервенте

Одбојкашице Херцеговца у 10.колу Прве лиге РС, поражене су од Дервенте из истоименог града резултатом 3:0.

Екипа Херцеговца доживјела је пораз на гостовању у Дервенти резултатом 3:0. Млада екипа из Билеће неочекивано је поражена од домаћих одбојкашица, које су тек у прошлом колу стигле до првих бодова у првенству. Овом побједом екипа Дервенте се реванширала гошћама за пораз у првом колу. У идућем 11. колу екипа Херцеговца код куће дочекује Рудар из Угљевика.

Нови убједљив пораз рукометаша

Рукометаши Херцеговца поражени су у 9.колу 1.лиге РС од Дрине из Зворника резултатом 39:15.

Рукометни клуб Херцеговац у оквиру 9. кола Прве лиге Републике Српске поражен је од Дрине из Зворника. Екипа Херцеговца и после деветог кола није успјела да упише побједу, овај пут екипа Дрине је славила убједљивим резултатом 39:15. Већ после првог полувремена гости из Билеће су имали велики заостатак од 11 погодака (21:10). У другом полувремену домаћи су наставили са одличном игром и дошли до убједљиве побједе. У идућем 10.колу екипа Херцеговца код куће дочекује екипу Теслића која је такође без побједе у првих 9.кола.

9.коло 1.лиге РС у рукомету
РК Дрина - РК Херцеговац 39:15 (21:10)
СД Зворник, субота 01.12.2012. године, 19:00

КМФ Херцеговац поражен од Славије

Клуб малог фудбала Херцеговац поражен је у 4. колу Друге Лиге РС од Славије из Источног Сарајева резултатом 7:4.

КМФ Херцеговац уписао је други узастопни пораз. Екипа Херцеговца на свом терену у Билећи поражена је од Славије из Источног Сарајева резултатом 7:4. У првом полувремену виђено је свега два поготка, обадва у мрежи домаћина. У другом полувремену боља игра домаћих у нападу (постигли су четири поготка) што није било довољно за побједу јер су примили пет голова за коначних 4:7.Голове за Херцеговац су постигли Савовић и Комненић по један и Миловић два. У идућем5. колу екипа Херцеговца гостује код паљанске Романије.

4. коло 2.лиге футсал РС Група ИСТОК
КМФ Херцеговац - КМФ Славија 4:7 (0:2)
СД Билећа, недеља 02.12.2012. године 18:00h

Убједљива побједа Хеа у Рогатици

Кошаркаши Хеа у 5. колу Прве Лиге РС побједили су екипу Младости из Рогатице резултатом 71:38.

Кошаркаши Хеа оставрили су нову убједљиву побједу у Првој лиги Републике Српске. Екипа Хеа сада је славила на гостовању у Рогатици, против екипе Младости резултатом 71:38. Екипа Хеа до побједе у Рогатици дошла је лакше него што се очекивало. Убједљивом поразу домаћих кумовала је слаба реализација у нападу, убацили су свега 38 поена за 40. минута. Кошаркаши Хеа у идућем 6. колу у комшијском дербију дочекује екипу Гацка.