Перовић стријелац за Борац

Јуниори бањалучког Борца уписали су побједу у првој утакмици четвртфинала омладинског Купа БиХ против вршњака из Приједора, екипе Рудара. Иако су гости после првих 45 минута водили минималним резултатом голом Растка Роквића, у наставку су изабраници тренера Стојана Малбашића успјели да преокрену резултат.

Први и изједначујући погодак за домаћина постигао је Душан Стевандић у 55. минути сусрета. Само три минута касније "црвено-плави" су повели са 2:1, а гол је постигао Обрен Цвијановић. Коначних Борац (БЛ) - Рудар Приједор 3:1 поставио је Милош Перовић поготком у 75. минуту.

Минималан пораз Хеа

Фудбалери Херцеговца у 8. колу 3. лиге РС Група Југ поражени су од Романије са Пала резултатом 1:0.

Фудбалери Херцеговца наставили су низати поразе. Млада екипа Херцеговца поражена је на свом терену од Романије са Пала резултатом 1:0. Једна солидна партија наших фудбалера. Противник није имао доста шанси, задња линија је свој посао обављала перфектно. Једини гол на мечу је постигнут из корнера у 86. минуту утакмице. Херцеговац је имао двије добре прилике, али то није успио претворити у гол. Играло се  у главном на средини терена, али са доста прекида. У 9. колу Хео на свом терену дочекује екипу Рудог из истоименог града.

8. коло 3. лиге РС Група ЈУГ
ФК Херцеговац - ФК Романија 0:1 (0:0)
ГС Билећа, сриједа 17.10.2012. гоидне, 15:00

Завршен 5. Меморијални турнир "Љубинко Акшам 2012"

У Требињу је завршен пети Међународни турнир "Љубинко Акшам - Требиње 2012", који је одржан у знак сјећања на младог фудбалера Леотара, који је 16. октобра 1996. године трагично настрадао од удара грома на стадиону у Полицама.

На овогодишњем турниру фудбалске младости која чува успомене на покојног Љубинка Акшама, учестовало је 14 екипа младих фудбалера у годиштима 2000. и 2001.

У финалу фудбалера 2001. годиште састале су се екипе ШФ Пикси из Пала и екипа београдског Партизана. Фудбалери ШФ Пикси били су успјешнији и савладали фаворизовану екипу Партизана резултатом 1:0. Треће мјесто припало Војводини.

У финалу играча 2002. годиште састали су се фудбалери Херцеговца из Билеће и Партизан. Фудбалери Партизана су побједили резултатом 2:0 екипу Херцеговца која је самим пласманом у финале направили велики успјех. Треће мјесто припало је домаћину турнира екипи Леотара.

Фудбалери Херцеговца такмичили су се у групи са ШФ Јанг Бојс из Сарајева, Радником Урије из Бијељине и Леотаром из Требиња.

У годишту 2001. за најбољег голмана проглашен је Тони Дадић из НК Чапорци, за најбољег стријелца турнира проглашен је Тодор Радојевић играч Партизана, а за најбољег играча турнира проглашен је Дал Варешановић члан Школе фудбала Пикси.
У млађем узрасту  најбољи голман био је Марко Парежанин из Леотара, а за најбољег стријелца и играча проглашени су играчи Партизана, Андрија Радуловић и Филип Васиљевић.

Одбојкашице савладале Ц. Звијезду

Одбојкашице Херцеговца у 3.колу Прве лиге РС побједиле су екипу Црвене Звијезде из Обудовца резултатом 3:1.

Одбојкашице Херцеговца оствариле су нову побједу у Провј лиги РС. Екипа из Билеће је на свом терену савладала гошће из Обудовца екипу Црвене Звијезде резултатом 3:1. Домаћа екипа је одлично започела меч и лако освојила први сет (25:14). Са одличном игром Билећанке су наставиле и у другом сету који такође ријешавају у своју корист (25:19). Нешто слабију игру домаћина користе гошће које освајају трећи сет (25:22). У неивјесном четвртом одлучујућем сету домаће одбојкашице успјевају и уз помоћ публике доћи до сва три бода (25:22).

ПОЈАВА ФУДБАЛА У БИЛЕЋИ: Драгослав Шекуларац у Билећи

... У такмичарској 1962/63 сезони Херцеговац је располагао са великим бројем квалитетних младих играча, па се, управо због тога, организовала Општинска лига у великом фудбалу. Лига је почела у марту 1963. године, а у њој су се такмичили: Билећанин, Металац, Полет, Херцеговац и Сутјеска. Оно што је овјековјечило ову сезону је долазак легенде југославенског фудбала - Драгослава Шекуларца у Билећу. Служећи војни рок у ШРОП-у, Шеки је тренирао са играчима Херцеговца и често одмјеравао снаге са њима играјући за Гарнизон Билећа. У прољеће 1963. године, на Градском стадиону у Билећи, одиграна је пријатељска фудбалска утакмица  између Гарнизона ЈНА из Билеће и Херцеговца. Предвођен Шекуларцем, као и Џидићем, Алексићем и Дуванџићем, Гарнизон је заслужено побједио са 3:2 (2:1). Пред 2.500 гледалаца голове су постигли Шекуларац, Алексић и Џидић за Гарнизон, а Рајковић и Самарџић за Херцеговац. Долазак Шекија је допринио популаризацији фудбала у Билећи. Игачи Херцеговца су с нестрпљењем очекивали јесен и такмичење у Међупотсавезној лиги обећаваши својим навијачима повратак у Херцеговачку зону...

Међуподсавезну фудбалску лигу мостарског и дубровачког потсавеза сачињавало је свега пет клубова. Поред Херцеговца у овој лиги су се такмичили: Жељезничар (Коњиц), Задругар (Јасеница), Неретванац (Опзен) и Јадран (Плоче). Херцеговац је отворио сезону, како се и очекивало, побједама. Правом кишом голова у Билећи је савладан Жељезничар из Коњица 6:2. У другом колу, на гостовању у Јасеницама, Херцеговац је потпуно надиграо неискусне домаћине побједивши их са 4:0, а голове су постигли Самарџић два, Дамјановић и Рајковић. Драгослав Шекуларац је, тренирајући заједно са играчима Херцеговца, преносио своје знање на млађе играче. Својим стручним савјетима са клупе допринио је да "Хео" постане лидер "јесени". Један од играчких састава у то вријеме био је: Н. Капиџић, Цвијановић, Мујачић, Рајковић, Ф. Јагањац, С. Јагањац Ђурућ, Дамјановић, Исовић, Самарџић и Дунђеровић.

С пуно наде прољећно првенство настављено је у Коњицу. Головима Самарџића и Ђурића "Хео" је изборио 2:2. Друго прољећно коло донијело је тријумф над Задругаром (6:1), да би коло прије краја, побједом против Неретванца у Опузену од 3:1, Херцеговац постао првак Међупотсавезне лиге за 1963/64 сезону. Изабраници тренера Поповића постигли су највише а примили најмање голова (26:10). Херцеговац је без пораза, побједивши пет пута и играјући неријешено три пута, постао нови члан Херцеговачке зонске лиге...

АУТОРИ: Крсто Миленић и Радослав Уљаревић

Куглаши изненадили Жељу

Куглаши Херцеговца у 5. колу Премијер лиге БиХ побиједили су екипу Жељезничара из Сарајева резултатом 5:3.

Куглаши Херцеговца у оквиру 5. кола Премијер лиге БиХ поразили су фаворизовану екипу Жељезничара резултатом 5:3 на његовом терену, у напетој атмосфери Олимпијске дворане Зетра. Сјајну игру приказали су млади играчи Херцеговца, посебно Тркља Миодраг са 595 оборених чуњева, који је уједно био и најбољи играч сусрета. Код домаћих, очекивано најбољи је био Херенда Изудин са 585 оборених чуњева. После пораза рукометаша, фудбалера и одбојкашица наши куглаши су ове седмице освјетлили образ Билећком спорту побједом над једним од конкурената за титулу. Екипа Херцеговца слободна је у 6.колу, док у 7.колу гостује код бањалучког Борца.