МОИ: Рукометаши ОШ "Петар II Петровић Његош" други

Регионално такмичење ученица и ученика основних школа у рукомету, одржано је 08.04.2012. године у Берковићима. Домаћин регионалног такмичења била је Основна школа "Његош".

Цијела манифестација протекла је без проблема, у правој спортској атмосфери. Свим учесницима је била обезбјеђена храна и освјежење, а такође су уручена и признања - дипломе, медаље и пехари екипама и појединцима према пласману на такмичењу. Судије, Драгиша Кораћевић и Спасоје Пекић премијерлигаши РК Леотар, су свој посао обавили одлично, без примједби од стране учесника.

На такмичењу у мушкој конкуренцији наступило је четири, а у женској двије екипе. Систем такмичења је био такав да су се извлачењем парова у мушкој конкуренцији одредила два полуфинална пара, с' обзиром да су биле пријављене само четири екипе. У женској конкуренцији пријављене су биле само двије екипе, те је тако одиграна само једна утакмица која је одлучила о Регионалном прваку.

Каратисти други на Васкршњем турниру

Јуче, 07.04.2012. године на Палама је одржан XI Васкршњи карате турнир.

Наступило је 20 клубова из Србије и Републике Српске са укупно 553 такмичара.
Пехари за најуспјешније клубове су припали:
1. "Славија" Источно Сарајево, 54 медаље
2. "Херцеговац" Билећа, 46 медаља
3. "Игман" Источно Сарајево, 24 медаље

Пехар за најуспјешнијег такмичара припао је Александру Козјаку из Херцеговца са освојене 4 златне медаље. За најуспјешнију такмичарку проглашена је Милица Поповић каратисткиња Романије са освојене 3 златне и 2 сребрне медаље.

На такмичењу је приказан одличан карате у свим узрастима и у јакој конкуренцији уз учешће више сјајних репрезентативаца и освајача медаља на свјетским и европским првенствима.

Каратисте Херцеговца наредно такмичење очекује у Билећи 14. априла а затим Првенство Републике које ће се одржати средином маја.

КУП РС: Рукометаши Херцеговца поражени од Леотара

Рукометаши Херцеговца поражени су у 2.колу Купа РС од екипе Леотара из Требиња резултатом 25:18.

Рукометаши Херцеговца поражени су у 2. колу Купа Републике Српске од комшија из Требиња, екипе Леотар. У херцеговачком рукометном дербију гости су показали завидан квалитет и заслужено тријумфовали.
Прво полувријеме припало је гостима, који су у првих пола сата игре напросто разбили домаћина (6:16), и већ у првом полувремену могао се наслутити побједник. У другом полувремену много боља игра екипе Херцеговца, која је успјела колико толико да ублажи пораз и утакмицу заврши са 7 голова заостатка.
Екипа Херцеговца, овим поразом од требињског премијерлигаша завршила је такмичење у Купу РС.

2.коло Купа Републике Српске
РК Херцеговац - РК Леотар 18:25 (6:16)
СД Билећа, петак 06.04.2012. године, 18:00

Куглаши Херцеговца славили у дербију

Куглаши Херцеговца у 17.колу 1.лиге РС побиједили су екипу Рудара из Угљевика резултатом 6:2.

Куглаши Херцеговца на гостовању у Лукавцу савладали су у дербију кола екипу Рудара резултатом 6:2. Врло убједљиво су тријумфовали гости, које је предводио Марко Тркља са 586 оборених чуњева, одличан је био и Петар Козјак са 570 оборених чуњева. Код домаћина најбољи су били Зоран Пејић (564) и Сретен Зарић (557).
Овом побједом екипа Херцеговца учврстила је прво мјесто на табели и после одиграних 17. кола има два бода предности у односу на другопласирани Рудар и ДУБ који имају по 22 бода. Екипа Херцеговца у посљедњем 18. колу код куће дочекује Дуб из Козарске дубице.

17.коло 1.лиге РС у куглању
КК Рудар - КК Херцеговац 2:6
Куглана Лукавац, недеља 01.04.2012. гоидне, 11:00

Учинак Билећких спортиста

Прошле седмице сoлидне пaртије пружили су билећки спортисти. Одличан је био Милошевић са 15 поена у побједи Будућности над Ловћеном.

Sutjeska - Mladost

У 17.колу Прве лиге Републике Српске у фудбалу, екипа Младости је поражена на свом терену у Гацку од Сутјеске из Фоче резултатом 1:2 (1:2). Гости су за само два минута постигли два гола. Након слабих интервенција голмана Гузине у 8. минуту, стрелац за госте је био Мојовић, а у 9. минуту гол је постигао Шука. У 39. минуту Јовица Вицо је смањио предност домаћина на 2:1, што је био и коначан резултат утакмице. Код домаћина свих 90. минута на терену провели су Крсто Денда, Рајко Комненић и Милосав Дангубић. У утакмици 18. кола наредног викенда фудбалери Младости гостују у Добоју гдје се састају са домаћом Слогом. Након 17. кола Младост заузима 6. мјесто са 25 бодова.
У 21. колу Прве лиге Србије екипа Телеоптика као домаћин савладала је екипу Баната минималним резултатом 1:0 (0:0). Једини погодак на утакмици постигао је Милош Џугурдић у 80. минуту утакмице. За екипу Телеоптика Никола Попара је одиграо свих 90. минута.

Кошаркаши Будућности у реванш мечу четвртфинала Еурокупа очекивано су убједљвио пoражени на гостовању у Валенсији резултатом 86:63. Код подгоричана Милошевић је уписао 3 поена. Поразом од Валенсије екипа Будућности се опростила од даљег такмичења у Европи. У полуфинале Еурокупа се пласирала Валенсија због боље кош разлике.
Екипа Будућности у Суперлиги Црне Горе прошле седмице одиграла је два кола. У другом колу Будућност је као домаћин савладала највећег конкурента у шампионској трци екипу Морнара резултатом 83:75. Милан Милошевић уписао је 3 поена. У 3. колу Суперлиге Будућност је на гостовању на Цетињу  уписала трећу побједу, побједивши Ловћен резутлатом 54:70. Најбољи код гостију био је Милошевић са 15 поена (3-5 за три).

Екипа Асефот Плоиестије у дербију 29.кола Румунске 1.лиге поражена је на гостовању у Темишвару код Елба Темишвара резултатом 99:92. У гостујућој екипи није било Драшка Албијанића.

На рукометној сцени Босне и Херцеговине прошле седмице су одигране утакмице четвртфинала купа БиХ и утакмице 24. кола Премијер лиге БиХ.

Рукометаши Челика у четвртфиналу купа убједљиво су  савладали сарајевску Босну резултатом 36:23. Давор Лучић у одличној партији свог тима постигао је 3 поготка.
Екипа Челика у 24. колу Премијер лиге БиХ одиграла је нерјешено на гостовању у Завидовићима код Криваје резултатом 32:32 (19:16). Лучић за госте из Зенице постигао је два поготка. Екипа Леотара у четвртфиналу купа БиХ састала се у Требињу са екипом Горажде и поражена резултатом 19:25 (7:11). Најбољи код Леотара био је Пекић са 7 постигнутих погодака. Реванш утакмице четвртфинала купа БиХ на програму су 18. априла.
Рукометаши Леотара у 24.колу на гостовању код Дервенте убједљиво су поражени резултатом 28:19 (13:7). Код гостију Пекић је постигао 3 поготка.

Рукометаши поражени од Славије

Рукометаши Херцеговца поражени су у 14.колу 1.лиге РС од екипе Славије из Источног Сарајева резултатом 26:22.

Рукометаши Херцеговца наставили су да нижу поразе. Гости из Источног Сарајева заслужено су славили резултатом 26:22. У првом полувремену играло се изједначено и домаћа екипа се добро држала, али ипак гости на одмор одлазе са предношћу (13:12). У наставку слабо издање домаћина поготово у нападу гдје су за пола сата игре успијели постићи свега 10 голова, што је било недовољно да се угрози побједа гостију. Рукометаши Херцеговца овим поразом су себи још више умањили шансе за опстанак у Првој лиги РС. Екипа Херцеговца у 15. колу гостује у Брчком код Локомотиве.