Херцеговац - Стакорина директно на Билећа Спорт

Утакмицу 13.кола 3.лиге РС Група ЈУГ између Херцеговца и Стакорине која је на програму 17.априла у 15 часова и 30 минута, имаћете прилику да из минуте у минут сазнате резултат који ће да стоји у десном углу испод Спортске.нет прозорчића. Билећа Спорт тим ће на сајту Билећа Спорт преносит први ЛИВЕ пренос до сада.Прозорчић на којем ће писат ФК Херцеговац ФК Стакорина и резултат, освежаваће се сваких 5.минута.У 13.колу РФЛ ЈУГ састају се:

13.коло РФЛ ЈУГ:
БИЛЕЋА: Херцеговац - Стакорина 15:30
РУДО: Рудо - Вележ 15:30
Слободан Хан Пијесак

Херцеговац славио у комшијском дербију

Куглаши Херцеговца у 17.колу 1.лиге РС побједили су екипу Требишњице из Требиња са 6:2.

Куглаши Херцеговца уписали су нову побједу над екипом Требишњице резултатом 6:2. У комшијском дербију који није имао неки резултатски значај ни за једну, ни за другу екипу Херцеговац је остварио нову побједу и тако се побједом опростио од своје куглане. Највећи резултат код домаћих одигро је Козјак Петар (519), а код гостију најбољи је био Магазин Зоран (493). У идућем посљедњем 18.колу Херцеговац гостује екипи Минерала.

Реми Херцеговца у Невесињу

Фудбалери Херцеговца у 13.колу 3.лиге РС Група Југ ремизирали су са екипом Вележа из Невесиња резултатом 0:0.

Екипа Херцеговца у првој утакмици прољећњег дјела првенства одиграли су неријешено 0:0 са екипом Вележа. У утакмици између Херцеговца и домаће екипе Вележа мреже су мировале, обје екипе су уписале по бод на свој конто. У једној слабој и блиједој отакмици коју је пратило свега педесетак гладалаца домаћа екипа је оставила бољи утисак створивши неколико прилика. На крају када се саберу све прилике реми је можда и најправеднији исход овог меча. Фудбалери Херцеговца у недељу 17.04.2011. код куће дочекују лидера екипу Стакорине из Чајнича.

Рукометаши СШЦ "Голуб Куреш" из Билеће други на регионалном такмичењу

У организацији Средњошколског центра "Алекса Шантић" из Невесиња, 09.04.2011 године са почетком у 10 часова одржано је регионално такмичење ученика школа Херцеговине у рукомету.

110410-Pobjednici

На самом почетку свечаног програма, након дефилеа екипа учесница и интонирања химне такмичења, присутне је у име школе домаћинста поздравио директор г-дин Вукан Братић, који је и отворио такмичење.

На крају такмичења уручена су признања - дипломе, медаље и пехари екипама и појединцима према пласману на такмичењу.

На такмичењу су учестовали:

1. СШЦ "Алекса Шантић" Невесиње
  2. СШЦ "Голуб Куреш" Билећа
  3. Техничка школа Требиње
  4. Центар средњих школа Требиње (женска екипа)
  5. СШЦ "Алекса Шантић" Невесиње (женска екипа)

ТАКМИЧЕЊЕ У МУШКОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

У мушкој конкуренцији биле су пријављене три екипе, те су одигране и три утакмице - свако са сваким, које су одличиле о РЕГИОНАЛНОМ прваку.

СШЦ "Голуб Куреш" Билећа - Техничка школа Требиње 19 - 17
СШЦ "Голуб Куреш" Билећа - СШЦ "Алекса Шантић"
Невесиње 13 - 26
СШЦ "Алекса Шантић"
Невесиње - Техничка школа Требиње 25 - 19

110410-1_mjesto_S_C_Aleksa__anti__Nevesinje

За најбољег играча проглашен је Александар Кандић, ученик Средњошколског центра "Алекса Шантић" из Невесиња.

СШЦ "Алекса Шантић" из Невесиња постао је РЕГИОНАЛНИ првак у мушкој конкуренцији и представљаће Херцеговачку регију на РЕПУБЛИЧКОМ финалу.

ТАКМИЧЕЊЕ У ЖЕНСКОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

У женској конкуренцији су биле пријављене двије екипе, те је тако одиграна само једна утакмица која је одлучила о РЕГИОНАЛНОМ прваку.

СШЦ "Алекса Шантић" Невесиње - Центар средњих школа Требиње 7 – 9

110410-1mjesto_Centar_srednjih__kola_Trebinje_1

За најбољу играчицу проглашена је Ивана Берак ученица Центра средњих школа Требиње.

Овим је Центар средњих школа из Требиња постао РЕГИОНАЛНИ првак у женској конкуренцији и тако стекао право учешћа на РЕПУБЛИЧКОМ финалу.

Рпубличко финале биће одржано 21 и 22 маја  2011. године у Бањалучкој регији (Бања Лука).

Нова побједа за опстанак у лиги

Одбојкашице Херцеговца у 4.колу PLAY-OUT, за опстанак у лиги, побједиле су екипу Босне из Калесије са 3:0.

Одбојкашице Херцеговца оствариле су нову побједу у Плеј-ауту. Билећанке су као гошће дошле до лагане побједе над Босном из Калесије од 3:0. Овом побједом је и теорески Херцеговац остао у Премијер лиги, док је екипа Босне овим поразом заједно са Гласинцем испеле из лиге. У прва два сета Босна је изгубила индетичним резултатом (16:25), а у трећем су узеле поен мање у односу на прошла два. У идућем 5.колу Херцеговац код куће дочекује екипу Гацка из истоименог града.

4.коло PLAY-OUT
ОК Босна (К) - ОК Херцеговац 0:3
1.(16:25)2.(16:25)3.(15:25)
СД Калесија, субота 09.04.2011. године, 18:00

Сигурна побједа против фењераша

Куглаши Херцеговца у заосталој утакмици 10.колу 1.лиге РС побједили су екипу Шамац из Шамца са 7:1.

Куглаши Херцеговца у заосталој утакмици 10.кола 1.лиге РС остварили су нову побједу на свом терену и савладали екипу Шамца са 7:1. Билећани овом побједом су се учврстили на четвртом мјесту са 20 бодова. Најбољи код билећана био је Козјак Петар (545), а код Шамца Петровић Триво (477). У идућем 17.колу Херцеговац дочекује код куће екипу Требишњице из Требиња.