Пала и Босна

Кошаркаши Херцеговца су пред домаћом публиком покорили још једног великог гиганта Босну АСУ БХ Телеком,резултатом 81:76.

Још једна добра представа кошаркаша Херцеговца.У Спортској дворани у Билећи су савладали "велику" Босну резултатом 81:76.Наши кошаркаши су добро отворили меч и већ у првим минутама прве четвртине показали зубе Босни и показали да знају играти.Крајњи резултат прве четврине износио је 24:26.КК "Херцеговац" се добро носио са ривалом и друга четвртина се завршила нерјешено 16:16.Послије одмора,слично као и на почетку утакмице.Играло се кош за кош.Али ипак та четвртина је припала гостима,20:21.У задњој четвртини се видјела доминација домаћих.Сјајна игра и сјајне акције.Виђена је по која тројка од стране домаћина.И до краја утакмице уз помоћ својих "Џукела" Херцеговац је успио савладати Босну и уписати још једну побједу.

Од клуба се опростио и "чувени" Лаловић Борис.Ово му је била задња утакмица у дресу Херцеговца.Управа клуба му се захвалила на свему што је учинио за клуб и пожелила му све најбоље у наставку своје каријере.Како клуб,тако и навијачи.Поздравили су га великим скандирањем и захвалили му се на свему.

Пошто је утакмица имала и хуманитарни карактер у дворану је дошао велики број гледалаца.Сав приход од улазница ишао је на рачун наше бивше суграђанке Андрее Лисац којој је потребна трансплатација срца.

24.коло Лиге 13 БиХ у кошарци
КК Херцеговац - КК Босна АСА БХ Телеком 81:76
1.(24:26)2.(16:16)3.(20:21)4.(21:13)
СД Билећа, уторак 08.03.2011. године, 19:00ч
Гледалаца:1200

Херцеговац поразио Лијевче

Куглаши Херцеговца у 12.колу 1.лиге РС побједили су екипу Лијевча из Нове Тополе са 7:1.

Куглаши Херцеговца побједом над екипом Лијевча прекинули су серију од три пораза. Куглаши Херцеговца одиграли су одличан меч и славили са убједљивих 7:1. Најбољи код Херцеговца био је Козјак Петар (521), а код Лијевча Кецман Миле (484).У идућем 13.колу гостују лидеру лиге екипи ДОС Електро из Бањалуке.

Хео и Босна за Андреу

У уторак,08.03.2011 године у 19 часова у Спортској Дворани у Билећи састају се КК "Херцеговац" и КК "Босна АСА БХ Телеком".Пред "Џукелама" су пали и "моћни" Борац и Младост из Мркоњић Града,а шта ће бити са Босном,видјећемо.Улазнице ће се продавати у износу од 1 КМ и 2 КМ за партер.Сав приход од улазница ићи ће за опоравак наше суграђанке Андрее  Лисац којој је потребна трансплатација срца.За ту трансплатацију је потребно 150.000 еура а Андреина породица је већ почела скупљати новац и покренуте су многе акције и хуманитарни концерти како би се та сума скупила.Због тога КК Херцеговац позива грађане да дођу у што већем броју како би се скупило што више новца а и како би наш клуб остварио још једну велику побједу. Отворен је и хуманитарни број за помоћ Андреи.Позивом на број 1416 дарујете 1 КМ.Број важи само за кориснике м:тел мреже.

Херцеговац изненадио Кулу

Одбојкашице Херцеговца у 18.колу Премијер лиге Б и Х, побједиле су екипу Куле из Градачца са 3:2.

Одбојкашице Херцеговца на најљепши могући начин окончали су посљедње коло Премијер лиге БиХ, побједом над другопласираном екипом Кулом из Градачца са 3:2.Кули је припао први сет са неизвјесних (25:23).Током другог сета гости доминирају и освајају други сет (20:25).У трећем сету лагана побједа домаћина са +10, (25:15).У четвртом тотално различитом сету у односу на трећи гошће су противнику допустиле само 9 поена (9:25).У петом одличујућем сету гошће су наставиле тамо гдје су стале у четвртом и допустиле домаћину 9 поена (9:15), и на крају оствариле заслужену побједу.

Одбојкашице Херцеговца играће плеј-аут за опстанак у лиги са Гацком,Босном и Гласинцем. Екипа Гацка ће имати 9 бодова, Херцеговац 6, Босна 3 и Гласинац 1 бод на почетку плај-аута. Херцеговац је после одиграних 18.кола остварио 8 побједа и 10 пораза, то јест укњижили су 22 бода и заузели 8.позицију.

18.коло Премијер лиге БиХ у одбојци (ЖЕНЕ)
ОК Кула (Г) - ОК Херцеговац 2:3
1.(25:23)2.(20:25)3.(25:15)4.(9:25)5.(9:15)
СД Градачац, субота 05.03.2011, 18:00

Варда савладала Херцеговац

Кошаркаши Херцеговца у 23.колу премијер лиге Б и Х, поражени су од Варде ХЕ из Вишеграда 87:66.

Varda HE – Hercegovac 87:66

Кошаркаши Херцеговца доживјели су пораз у Вишеграду од екипе Варде ХЕ 87:66. Вишеградски кошаркаши су доминирали у првом полувремену. Билећани су добром игром у трећој четвртини значајно смањили вођство домаћина, али за потпуни преокрет нису имали снаге у завршници меча, коју су кошаркаши Варде ХЕ рутински привели крају.Најефикаснији код Варде ХЕ били су Голубовић и Црнобрња са по 18 поена. А код гостију истакао се Лаловић са 21 поеном. У идићем 24.колу у уторак 8.марта билећани код куће дочекују лидера лиге екипу Босне из Сарајева. Улазнице за утакмицу ће се продавати у износу од 1 КМ и 2 КМ за партер. А сав приход од проданих улазница ићи ће за опоравак наше суграђанке Андрее Лисац којој је потребна трансплатација срца.