Видовдански сусрети у Билећи

Видовдан је у част једне од традиционалних манифестација коју карактерише бројност учесника у разним спортским надметањма али и монштво посјетилаца.
Суштина видовданских сусрета су спортски сусрети, односно уличне трке, фудбалски турнир,шаховски турнир, а уз то се укључе и културно умјетничка друштва.
Најбољим такмичарима видовданског турнира уручене су медаље и признања.

А награду је и освојио Александар Кокотовић шахиста иза кога су бријанти резултати остварени на домаћим и међународним такмичењима.
-Шаховске потезе научио сам још као мали од оца Миленка. Члан сам и Шаховског клуба "Основац" из Билеће, који води тренер Реља Судзум и гдје има још доста мојих вршњака добрих шахиста, али је Билећа мени предалеко, па се са њима дружим само за вријеме такмичења - вели Александар.

Савјет за спорт и општина Билећа прогласио је и најбољег спортисту Билеће.
Најбоља међу најбољима је Бошковић Дајана, капитен кадетске селекције одбојкашког клуба Херцеговац који је ове године освојио титулу првака Републике Српске и титулу првака Босне и Херцеговине.

Циљ Видовдански свечаности је очување традиције, историје и културног инедитета српског народа на овим просторима. Организатор Видовданске свечаности је Српско просвјетно и културно друштво Просвјета, а покровитељ општина Билећа.

ШФ Жупа Страшевина из Никшића побједник Видовданског Турнира 2010

Данас је на градском стадиону у Билећи одржан 11-ти по реду Традиционални пионирски турнир у фудбалу "Видовдан 2010".
На туниру за 1999 годишта и млађе учестовало је 8 екипа, и то:

-ФК Херцеговац-Билећа
-ФК Вележ-Невесиње
-ФК Младост-Гацко
-ФК Леотар-Требиње
-ШФ''Пикси''-Пале
-ОФК Никшић-Никшић
-ФК Младост-Рогатица
-ШФ Жупа Страшевина-Никшић

Титулу најбоље екипе ове године понијела је школа фудбала "Жупа Страшевина" из Никшића, која је у финалу бољим извођењем пенала побједила ОФК Нкишић резултатом 4:2.
Треће мјесто припало је екипи требињског Леотара, док је ФК Херцеговац заузео четврто мјесто.

Приказан је изузетно добар и квалитетан фудбал који сигурно обећава боље фудбалске дане на овим просторима, а најважније од свега је било фер надигравање и неизбјежно дјечије дружење. Услови за игру били су идеални, а ФК Херцеговац се још једном показао као одличан организатор оваквих манифестација, као и добар домаћин.
После завршеног турнира одржан је заједнички ручак у ресторану ''Аполон'', који је уједно био и један од спонзора овог турнира.

ПОГЛЕДАЈТЕ СЛИКЕ СА ТУРНИРА "ВИДОВДАН 2010":

КЛИКНИТЕ НА СЛИКУ АКО ЖЕЛИТЕ ДА ЈЕ УВЕЋАТЕ!


Видовдански турнир младих Бањалука...

Марија Крњевић из Билеће, Сара Јаћимовић из Брода, Радослав Ћетојевић из Залужана и Александар Бакић из Козарске Дубице побједници су 17. видовданског турнира младих "Бањалука 2010", играног у суботу у граду на Врбасу.

У просторијама ОШ "Георги Стојков Раковски" окупила су се 102 такмичара из свих крајева РС, који су, подијељени у четири узрасне категорије, одиграли 7 кола по Швајцарском систему, уз темпо од 15 минута по играчу.

Турнир је отворио Миленко Малиновић, шеф Одсјека за образовање, здравство и социјалну заштиту у Градској управи.

Дјечаци (први до пети разред, 43 играча): Радослав Ћетојевић (Залужани) 6½, Марко Попадић (Мркоњић Град) и Драган Симић (Теслић) 6, Драган Тодоровић (Теслић) 5½, Ђорђе Симић (Теслић), Драган Домузин (Куљани), Никола Нешић (Руданка), Филип Божић (Драгочај) и Растко Синадиновић (Бањалука) 5, Марко Трифуновић (Бањалука) 4½, Бојан Радовановић (Билећа), Стефан Кондић (Бањалука), Стефан Ђукић (Куљани), Вукашин Вучинић (Билећа), Дејан Марјановић (Бањалука), Сергеј Стевић (Градишка), Немања Цвијић (Мркоњић Град), Жељко Улетиловић (Дервента), Стефан Ћетојевић (Залужани) и Млађан Мршић (Куљани) 4, Илко Перић (Мркоњић Град) и Данило Јанковић (Бањалука) 3½, Милош Милиновић (Градишка), Филип Глишић (Градишка), Милош Марјановић (Градишка), Лука Јагузовић (Мркоњић Град), Владан Пејић (Бањалука), Лука Лакобрија (Бронзани Мајдан), Срђан Костић (Бањалука), Јован Милишић (Дервента), Андреј Ступар (Мркоњић Град), Немања Ћелић (Драгочај) и Марко Љепојевић (Градишка) 3, Коста Јанковић (Бањалука), Стефан Цвијић (Градишка), Сергеј Вученовић (Мркоњић Град) и Милош Симатовић (Бањалука) 2½, Немања Булатовић (Бањалука), Давид Живковић (Градишка), Ђорђе Јанковић (Бањалука) и Милош Гајић (Мркоњић Град) 2, Дражен Каикара (Мркоњић Град) 1½, Андреј Пашалић 1;

Дјечаци (шести до девети разред, 33): Александар Бакић (Козарска Дубица) 6, Стефан Јокић (Пале) и Јован Девић (Градишка) 5½, Јован Суџум (Билећа) и Филип Губо (Бањалука) 5, Марко Бундало (Бањалука), Стефан Милићевић (Билећа), Бошко Шкорић (Козарска Дубица), Стефан Тепић (Дервента), Алекса Караћ (Бањалука) и Драган Драгишић (Горњи Подградци) 4½, Вук Чигоја (Мркоњић Град), Марко Костић (Бањалука), Мирослав Рољић (Мркоњић Град), Димитрије Кучук (Бањалука) и Миленко Савановић (Врбања) 4, Дејан Ђуричић (Бањалука) и Саша Рендић (Бањалука) 3½, Милутин Ћелић (Драгочај), Иван Корићанац (Бањалука), Немања Добрњац (Бањалука), Драго Милошевић (Билећа), Александар Гајић (Бањалука), Бојан Агић (Бањалука) и Божидар Симић (Бањалука) 3, Никола Симић (Теслић), Ђорђе Ђурић (Бањалука) и Ђорђе Берић (Бањалука) 2½, Петар Караћ (Клашнице), Немања Петровић (Врбања), Драгомир Благојевић (Мркоњић Град) и Синиша Ђурић (Драгочај) 2, Стефан Ђурђевић (Врбања) 1½;

Дјевојчице (први до пети разред, 14): Марија Крњевић (Билећа) 6½, Тијана Бабић (Бањалука) 5, Јелена Стјепановић (Куљани) 4½, Бојана Бојанић (Дервента), Јелена Мандић (Драгочај), Владанка Томић (Теслић) и Андреа Поповић (Градишка) 4, Дејана Цвијић (Мркоњић Град) и Јелена Гвозденац (Мркоњић Град) 3½, Александра Гајић (Бањалука) и Дајана Каикара (Мркоњић Град) 3, Бојана Малишић (Дервента) 2½, Анђела Перић (Мркоњић Град) 1½, Ведрана Кесеровић (Бањалука) 0;

Дјевојчице (шести до девети разред, 12): Сара Јаћимовић (Брод) 7, Жана Кокановић (Дервента) 5½, Миланка Томић (Теслић) 5, Драгана Милошевић (Билећа), Милица Бабић (Бањалука) и Татјана Радовановић (Билећа) 4, Јелена Гушић (Билећа) и Јована Милишић (Дервента) 3½, Снежана Стајић (Билећа) 2½, Валерија Вујовић (Билећа) 2, Јована Пена (Мркоњић Град) 1, Драгана Кесеровић (Бањалука) 0.

 

Признања н
ајуспјешнијима, пехаре, медаље, дипломе, новчане и робне награде, подијелили су Јелена Квочка, предсједник Надзорног одбора Школе шаха "Мала рокада", Мирко Злокапа, члан Управног одбора "Мале рокаде", и Тамара Крецељ из Едукативног центра "Колекс".

Такође, награђени су Бојана Бојанић и Андреј Пашалић, најмлађи шахисти, те Стефан Тепић за фаир плаy.

Свим учесницима су уручени пригодни поклони.

Руководилац турнира био је Никола Лакић, који је и затворио такмичење.

Судили су: Момчило Сопренић, Реља Суџум и Слободан Ђукић, а за компјутерско паровање био је задужен Стеван Паштар.

Генерални спонзор је Едукативни центар "Колекс" из Бањалуке, златни спонзор "Глориа лине", спонзори "Хидро-коп", "Елиос", "Чистоћа", "Поп дизајн", "Глас Српски - Графика", пекара "Ђурић" и "ЕИБ Интернатионале", док су покровитељи Административна служба града Бањалука и Министарство породице, омладине и спорта РС.

Организатори су били Школа шаха "Мала рокада" и ОШ "Георги Стојков Раковски".

Гамбит

Центар за унапређење и развој шаха Гамбит из Бањалуке појавио се на овом такмичењу са 16 играча. Најбољи резултат остварила је Тијана Бабић, освојивши сребрну медаљу.

Забиљежена су и три пета мјеста (Милица Бабић, Јелена Мандић и Филип Губо), шести је Марко Бундало, осми Филип Божић, а девети Растко Синадиновић.

Јуниори КК Херцеговца освојили "Коњиц Куп 2010"

Од 11. до 13. јуна у организацији Кошаркашког клуба Коњиц одржан је III кошаркашки турнир "Коњиц Куп 2010".

Екипе су биле распоређене у три старосне категорије ЈУНИОРИ (93/94), КАДЕТИ (95/96) и ПИОНИРИ (97/98), а у оквиру сваке категорије у двије групе. Све утакмице су одигране у градској спортској дворани и сали Средње школе у Коњицу. Учествовало је 18 екипа које су одиграле укупно 27 утакмица. На турниру су учестовали и јуниори Херцеговаца из Билеће, који су освојили турнир побједивши у финалу КК Реал Веј са убједљивих 66:38, а за најбољег играча турнира проглашен је Милош Вујовић из КК Херцеговац.
 
Финалним утакмицама присистовао је и селектор репрезентације Б и Х Сабит Хадзиц који је уруцио награде најбољим екипама и појединцима у јуниорској конкурецији. Покровитељи турнира су били Опстина Коњиц и ХYПО АЛПЕ АДРИА БАНКА.

Женски одбојкашки клуб Херцеговац

Резиме сезоне 2009/10 - ОК Херцеговац

Одбојка је у Билећи уз кошарку, фудбал и карате један од популарнијих спортова, популарност расте захваљујући прије свега чланицама одбојкашког клуба Херцеговац.
У свим категоријама пионирској и сениорској билећке спортискиње постижу све запаженије резултате, а занимљиво је да већина чланица није пунољетна.

Занимљиво је то да је Сампион екипа Гласинца од 18 одиграних мецева дозивјела само 3 пораза од цега су цак 2 од ОК Херцеговца, то јест Херцеговац је Гласинцу узео 5 од могуцих 6 бодова побједама 3:2 1.(24:26)2.(25:18)3.(16:25)4.(25:19)5.(15:13) у Билеци и 3:1 1.(25:19)2.(23:25)3.(16:25)4.(18:25) на Сокоцу.

KOLO DATUM DOMAĆIN   GOST REZ.
1. 26.09.09. OK Hercegovac - OK Mladost R.
 0:3
2. 03.10.09. OK HE na Drini
- OK Hercegovac  2:3
3. 10.10.09. OK Hercegovac - OK Milka-Agro
 3:0
4. 17.10.09. OK Hercegovac - OK Glasinac
 3:2
5. 24.10.09. OK Drina
- OK Hercegovac  1:3
6. 31.10.09. OK Hercegovac - OK Derventa
 3:0
7. 07.11.09. OK Modrica
- OK Hercegovac  3:2
8. 14.11.09. OK Hercegovac - OK Pliva
 0:3
9. 28.11.09. OK Slavija
- OK Hercegovac  1:3
10. 05.12.09. OK Mladost R.
- OK Hercegovac  2:3
11. 12.12.09. OK Hercegovac - OK HE na Drini
 2:3
12. 19.12.10. OK Milka-Agro - OK Hercegovac  0:3
13. 26.12.10. OK Glasinac - OK Hercegovac  1:3
14. 13.03.10. OK Hercegovac - OK Drina
 3:2
15. 20.03.10. OK Derventa
- OK Hercegovac  1:3
16. 27.03.10. OK Hercegovac - OK Modrica
 3:1
17.

03.04.10.

OK Pliva
- OK Hercegovac  3:2
18. 10.04.10. OK Hercegovac - OK Slavija
 3:0
Plasman
Klub
Igrao
Dobio
Izgubio
Set razlika
Poen razlika
Bodovi
1.
OK "Glasinac"
18
15
3
50:11
1465:1141
47
2.
OK "HE na Drini"
18
13
5
44:21
1527:1230
40
3.
OK "Hercegovac"
18
13
5
45:28
1613:1373
38
4.
OK "Pliva"
18
13
5
43:27
1550:1471
36
5.
OK "Derventa"
18
10
8
36:29
1428:1303
31
6.
OK "Modriča"
18
8
10
32:40
1462:1627
23
7.
OK "Drina"
18
8
10
30:36
1326:1380
21
8.
OK "Mladost" R.
18
6
12
26:41
1396:1352
19
9.
OK "Slavija"
18
4
14
17:44
1114:1384
12
10.
OK "Milka-Agro"
18
0
18
6:54
827:1453
-1

РЕКЛАМА

ПОСТАНИ НАШ ДОПИСНИК