Кошаркашко првенство БиХ, 20. коло: Билећани подбацили

Кошаркаши Херцеговца нису се прославили у Зеници, пошто су у посљедњем мечу 20. кола бх. шампионата изгубили од домаћег Челика са чак 30 поена разлике - 71:101.

http://www.bilecainfo.com/site/images/stories/kkheo.jpg Зеничани су били у вођству од почетка, брзо су стекли шест поена предности на старту, а на крају прве четвртине имали су и осам поена вишка (33:25).

До одласка на одмор Челик је успио да стекне још већу предност, па се на одмор отишло са 54:43. И наставак меча је донио потпуну доминацију домаћих. Зеничани су се брзо одлијепили на 20 поена вишка, послије чега је питање побједника било ријешено.

- Челик је у сусрет ушао веома борбено, ривал је показао више жеље од мојих играча и на крају је заслужено дошао до важних бодова, који су им били неопходни у борби за опстанак и то се могло и те како осјетити у овом мечу. Ми смо одиграли слабије у одбрани, у посљедњем дијелу смо пали због малог броја играча у ротацији и рано смо се предали, што су Зеничани искористили да остваре убједљив тријумф. Искористили смо овај меч да шансу пружимо и млађим играчима који нису пуно играли у овом првенству - истакао је тренер Билећана Зоран Гломазић.

Пласман послије 20. рунде: Игокеа 38 бодова, Зрињски 33, Слобода 32, Чапљина 32, Херцеговац 30, Леотар 29, Борац Нектар 29, Челик 28, Сутјеска 28, Славија 27, Младост 27, Груде 27.

ФК Пролетер (Дворови) - ФК Херцеговац 3:0

Фудбалски клуб Херцеговац поражен је у 16. колу 2.Лиге РС - Група - ИСТОК од ФК Пролетера из Дворова са 3:0.

Фудбалери Херцеговца овим поразом наставили су лоше резултате у гостима, односно уписали 8 пораз од исто толико одиграних утакмица. ФК Херцеговац у идућем 17.колу 14.марта гостује у Приједору код ФК Рудара.ФК Херцеговац се и даље налази на посљедњем мјесту са 8 бодова које је освоји код куће.

16. коло 2.лиге Републике Српске Група- ИСТОК
ФК Пролетар (Дв) - ФК Херцеговац 3:0 (0:0)
1:0 Ђорђић (61) 2:0 Ђорђић (73) 3:0 Јефтић (88)
Гратски Стадион Дворови , недеља 07.03.2010. године, 14:30
Судије: Мирић Младен (Бијељина), Барјактаревић Миле (Бијељина), Јовановић Јадранко (Бијељина)
Делегат: Васиљевић Мићо (Зворник)

ОКК Челик - КК Херцеговац 101:71

Кошаркашки клуб Херцеговац поражен је у 20. колу Лиге 12 БиХ од КК Челика из Зенице резултатом 101:71.

У првој четвртини овог сусрета одлична игра домаћих и успјевају да остваре предност од 6 поена ( 16 : 10 ). Својим темпом, на своме терену успјевају да приведу крај прве четвртине у своју корист са +8 ( 33 : 25 ) .

Након кратке паузе и нових наређења обје екипе се боре за што бољи резултат прије велике паузе, тако да је на крају друге четвртине на семафору стајала и даље предност за домаћине од +11 ( 54 : 43 ) .

У тречој четвртини и завршници утакмице одлична игра, домаћини успјевају да остваре предност од +18 и тако приведу крај утакмице. У завршњем дијелу утакмице одлична пробијања и скакања испод коша. Могли смо у пар наврата и видјети прекиде акција гостију, а након тога је усљедио контра напад који је у 100 % случајева завршавао са промјеном резултата на семафору у корист Челика, тако да је на крају резултат био +30 у корист Челика ( 101 : 71 ) .

Домаћини су у свлачионицу испрачени аплаузом гледалаца којих је било око 800, а гости су добили само честитке од стране домаћина. Најбољи стријелци ове кошаркашке утакмице испред ОКК Челик били су Суљић Ермин који је одиграо чак 35 минута сусрета и пружио одличну игру својој екипи и гледаоцима постигавши 24 поена, док је послије њега другу позицију најстријелца заузео свима познати Ризвић Рамо. Испред екипе Херцеговца можемо издвојити Вуковић Марка који је имао 21 поен, 3 мање него Суљиц Ермин из екипе Челика, а други стријелац у овом тиму је био Врањеш Немања са 17 поена.
Кошаркаши Херцеговца су доживјели дебакл у Зеничкој Арени због тотално лоше игре у одбрани а то показује и чињеница да су домаћини у овој утакмици прешли стотку, али ни напад Херцеговцу није био на најбољем нивоу. Гостима је све ишло од руке па су до своје 8 побједе дошли лакше него што су очекивали. КК Херцеговац овим поразом је изгубио и све теорецке шансе да се пласира у лигу 6. Кошаркаши Херцеговца се тренутно налазе на 5.мјесту са 30 бодова и скором (10/10).КК Херцеговац у идућем 21.колу 13.03.2010 у Билећи угостиће КК Борац из Бања Луке.

20. коло Лиге 12 БиХ у кошарци
ОКК Челик - КК Херцеговац 101:71 (54:43)
СД Арена Зеница, недеља 07.03.2010. године, 19:00
Гледалаца:800
Судије: Зураповић А., Лакић С., Ненадић Д.
Делегат: Шкробот Ж.

ФК Пролетер (Дворови) - ФК Херцеговац 07.03.

Фудбалски клуб Херцеговац у недјељу 07.03.2010.год. са почетком у 14:30 одиграти ће меч 16. колу 2.Лиге РС Група Исток против ФК Пролетера из Дворова.

Пролетер се налази на 10.мјесту и ове године код куће игра одлично, док Херцеговац у гостима није узео нити један бод и налази се на посљедњем 16.мјесту. Фудбалери Херцеговца су најмалдја екипа у лиги и тешко ће остати у 2.лиги РС ако небуду узимали бодове на страни.Са обзиром да је домаћин дао 19 а примио 13 голова код куће, а гости дали 6 а примили 19 голова у гостима, очекујемо једну добру утакмицу са пуно голова прије свега у мрежи Пролетера. У првом мечу у Билећи ФК Херцеговац је побједио са (1:0) голом Игора Милидраговића у 73.минуту.

ФК Пролетар (Дв) - ФК Херцеговац

ОКК Челик - КК Херцеговац 07.03.

Кошаркашки клуб Херцеговац у недјељу 07.03.2010. године са почетком у 19:00 часова одиграће меч 20. колу Лиге 12 БиХ против КК Челика из Зенице.

КК Херцеговац идаље има шансе за пласман у лигу 6, али морао би добити све утакмице до краја и надати се свим поразима Слободе,Зрињског или Чапљине. КК Херцеговац у првом мечу у Билећи побједио је Челик са (80:74).КК Херцеговац се тренутно налази на 5.мјесту (10-9), док домаћин дјели 9.мјесто (7-12).КК Херцеговац на задњем гостовању у Зеници 2007 је порожен са 77:76.