КК Херцеговац - КК Младост (МГ) 83:69

Кошаркаши Херцеговца побједом над екипом КК Младости из Мркоњић Града резултатом 83:69 по четвртинама (23:22,17:16,21:11,22:20) прекинули су низ од четири усастопна пораза.Гости су се држали све до почетка другог полувремена и у једном тренутку чак и водили са +5, али је кључ побједе био у 3/4 када је се екипа Херцеговца поправила и одбрани и у нападу и стекла завидну предност +12 са којом је уишла у 4/4 и до краја одржавала предност за коначник 83:69.Херцеговац се тренутно налази на 5.мјесту са 26 бодова, једним мање од КК Слободе из Тузле код које гостује у идућем 18.колу.

17. коло Лиге 12 БиХ у кошарци
1.(23:22)2.(17:16)3.(21:11)4.(22:20)
СД Билећа, субота 06.02.2010. године, 19:00
Гледалаца:1000

КК Херцеговац - КК Младост (МГ) 19:00

Кошаркаши Херцеговца вечерас у 19:00 часова играју меч 17.кола лиге Б и Х против КК Младости из Мркоњић Града.У овом сусрету Херцеговац ће покушат да прекине низ од чак 4 узастопна пораза од чега су два код куће.Тренер Херцеговаца Зоран Гламозић након дугог времена имаће на располагању све играче.Очекујемо добру утакмицу и прекид црне серије кошаркаша Херцеговца, који су у првом мечу против Младости у Мркоњић Граду славили (88:90).

КК Херцеговац - КК Младост (МГ)
СД Билећа, субота 06.01.2010. године, 19:00

КК Херцеговац - ХКК Зрињски 78:84

Кошаркаши Херцеговца доживјели су нови пораз у Билећи а побједу из Билеће однио је главни конкурент за лигу 6 ЗрињскиХТМ.У спортској дворани у Билећи пред око 800 гледалаца кошаркаши Зрињског побједили су Херцеговац са 78:84 (28:23, 12:24, 21:17, 17:20).Утакмица је добро почела за домаћина имали су предност од 7 поена разлике и на крају 1.четвртину добили са +5 (28:23).У другој четвртини је Зрињски притиснуо и створио разлику од +5 коју је одржавао и у задњој секунди првог полувремена Зрињски односно Римац погадја тројку са пола терена за (40:47) и са тим резултатом се одлази на одмор, одмах на почетку треће четвртине Херцеговац прави притисак и успјева да придје на -2 50:52 и та четвртина је завршена са 61:64 за госте.Гости праве на почетку 4.четвртине серију и успјевају доћи до +7 и одржавају константно ту предност све да краја меча за коначних 78:84.

Овим поразом КК Херцеговац је наставио серију пораза а нанизо их је 4, а од тога 2 код куће. У идућем 17. колу које је на програму 6. фебруара Херцеговац је домаћин екипи Младости из Мркоњић Града.Херцеговац се налази на 6.мјесту са 24.бода и скором (8/8).